coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinRipple CEO'sundan SEC ve ABD Eleştirisi!

Ripple CEO’sundan SEC ve ABD Eleştirisi!

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'dan SEC ve kripto para regülasyonlarına ilişkin açıklamalar geldi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD enflasyon verisinin beklenti üstü gelmesiyle birlikte 26.000 dolar sınırına yaklaşan Bitcoin, yatay seyrine devam ediyor.

BTC’de enflasyon verisi sonrası yarın açıklanacak ÜFE verisi ile haftaya açıklanacak olan FOMC tutanakları bekleniyor.

BTC cephesinde hareketlilik devam ederken Ripple CEO’su Brad Garlinghouse‘dan ABD ve kripto para regülasyonlarına ilişkin açıklamalar geldi.

Singapur’da düzenlenen Token 2024 konferansında konuşan Ripple CEO’su ABD’deki düzenleyici belirsizlikliğe değinirken eylemleri nedeniyle SEC’i eleştirdi.

ABD’de kripto alanında çok fazla düzenleyici belirsizliğin olduğuna dikkat çeken Brad Garlinghouse, ABD’nin kripto para girişimi başlatmak için en kötü ülkelerden biri olduğunu belirterek “şu anda sizi şirket kurmaya teşvik etmeyeceğim tek ülke ABD’dir” dedi.

Bu düşüncesinin ana sebebinin SEC olduğunu söyleyen ünlü CEO, SEC’in açtığı davalarla kripto sektörüyle siyasi bir savaşa girdiğini iddia etti.

Bu noktada SEC’in dava stratejisinin işe yaramadığını öne süren Garlinghouse, mahkemelerin Ripple ve Grayscale kararları sonrasında genel havanın kripto lehine döndüğünü belirtti.

“SEC ile kripto para sektörü arasındaki momentumun değişimini görüyorsunuz.

Sanırım eskiden pek çok yargıç şöyle düşünüyordu: ‘SEC her zaman haklıdır.’ ve buna karşı çıkmıyorlardı .Ama artık bu düşüncenin değiştiğini görmeye başlıyoruz.

Ayrıca ABD’nin kripto inovasyonunu teşvik eden politikaları uygulaması gerekiyor.

Zira kripto sektöründe düzenleme karşıtı olan bir kesimi var ve benim fikrime göre, eğer bu sektörün gelişmesini ve başarılı olmasını istiyorsak, hükümet düzenlemelerinin hiçbir önemi yokmuş gibi davranamayız.”

Mahkemenin Ripple ve Grayscale kararlarını da yorumlayan Ripple CEO’su, “bu kararlar bağlayıcı olmasa da bu kararlar ABD’de faaliyet gösteren kripto borsalarına ve şirketlerine en azından şimdilik nispeten daha fazla netlik sağlıyor.” dedi.

Son olarak Ripple davasına da değinen Brad Grlinghouse, davanın Ripple lehine ilerlediğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail