coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple CTO'su David Schwartz, 2024 Yılına Dair Tahminlerini Paylaştı

Ripple CTO’su David Schwartz, 2024 Yılına Dair Tahminlerini Paylaştı

Ripple'ın sembol isimlerinden CTO David Schwartz, yaptığı açıklamasında 2024 yılına dair tahminlerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple’ın (XRP) Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) David Schwartz, blockchain teknolojisi ve uygulamalarındaki potansiyel ilerlemeleri vurgulayan 2024 yılına ilişkin tahminlerini açıkladı.

Schwartz, 2024 yılında Yapay Zeka (AI) ve blockchain’in yakınlaşmasının siber güvenlik ve finansal hizmetlerde devrim yaşatacağını öngörüyor.

CTO’ya göre blockchain güvenliğinin sağlanmasında çok önemli bir rol oynayan yapay zeka, doğru piyasa içgörülerini ve otomatik ticareti güçlendirecek. XRPL’de kullanılanlar gibi yapay zeka sohbet robotları, geliştirmeyi basitleştirerek küresel inovasyonu ve finansal katılımı teşvik edecek.

Schwartz’a göre Gerçek Dünya Varlıklarının (RWA) tokenizasyonu, gayrimenkul ve emtia öncülüğünde blockchain ekonomisini yönlendirecek. XRPLedger üzerindeki tokenize edilmiş RWA’lar teminatlı kredileri geliştirecek, birlikte çalışabilirliği artıracak ve finans sektörünü yeniden şekillendirerek kurumsal benimsemeyi çekecek.

David Schwartz, Merkeziyetsiz Kimliğin (DID) benimsenmesi blockchain üzerinde gizlilik konusunda devrim yaratacağını iddia ediyor.

Yöneticiye göre DID’ler tarafından desteklenen Merkeziyetsiz Borsalar (DEX’ler), artan kurumsal hacmi görecek ve merkeziyetsiz finansta büyüme ve likiditeyi artıracak. Ripple için önerilen XLS-40 değişikliği, XRPLedger’a DID yetenekleri getirerek gizlilik, güvenlik ve finansal inovasyonda yeni bir döneme işaret edecek.

İlgili Haber  SEC Başkanı Gary Gensler ile Güney Koreli Yetkililer Bir Araya Gelecek: Kripto Paraları Konuşacaklar

Schwartz, 2024 yılına kadar blockchain birlikte çalışabilirliğinin sessizliği bozarak birleşik ve verimli bir ekosistem üreteceğini öngörüyor. Yöneticiye göre XRPL için Çapraz Zincir köprü değişikliği gibi birlikte çalışabilirlik protokolleri, yeni DeFi uygulamalarını teşvik ederek inovasyonu destekleyecek.

Ripple CTO’su, stablecoin’lerin küresel finansı yeniden şekillendireceğini, yeni döviz koridorları üreteceği ve dolar bağımlılığını azaltacağı tahmin ediyor. Schwartz’a göre Orta Doğu’nun bölgesel işlemlerde stablecoin kullanımında başı çekmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail