Bitcoin

Ripple CTO’sundan Bitcoin (BTC) İtirafı!

Ripple CTO'su David Schwartz, 2011 yılında Bitcoin üzerine çalıştığını belirtti.

Başı ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) ile belada olan Ripple’ın CTO’su David Schwartz, kesinlikle sektörün en eski isimlerinden birisi.

Schwartz, Ripple‘ın CTO’su olmadan önce farklı kurumlarda üst düzey yöneticilikler yaptı ancak en büyük katkısı Bitcoin koduna olmuş olabilir.

Ripple CTO’su da Bitcoin Üzerinde Çalıştı

San Francisco merkezli teknoloji devi Ripple’ın CTO’su, lider kripto para birimi Bitcoin’in kodunda iyileştirmeler yapan isimlerden birisi konumunda.

Ripple CTO’suna bu konu hakkında soru soran Ripple topluluğunun önemli ismi Tiffany Hayden, beklediği yanıtı aldı.

Bitcoin koduna katkı sağlayan ve iyileştirmelerde bulunan herkes şu an aktif olarak GitHub üzerinde görüntülenmekte.

Kayıtlara bakıldığında da David Schwartz’ın 2011 yılından beri Bitcoin kodunda optimizasyonlar yaptığı görülüyor. Schwartz, Hayden tarafından gelen bu soruya sonunda yanıt vererek 2011 yılında bazı iyileştirmeler yaptığını vurguladı.

Bitcoin kodunda iyileştirmeler yapan isler arasında Schwartz dışında Gavin Andresen ve Peter Todd gibi ünlü geliştiriciler de yer almakta.

Bitcoin geliştiricileri arasında Andresen’in ise direkt olarak Satoshi Nakamoto tarafından “asıl geliştirici” olarak seçildiği bilinmekte.

Andresen bunun devamında 2012 yılında Bitcoin Foundation’ın yöneticilerinden oldu ve Bitcoin o tarihlerde suçluların ödeme aracı olarak görülürken artık bu tamamen değişti.

Schwartz ise bu kariyerine BTC üzerinden devam etmedi. Ünlü isim 2011 yılında XRP Ledger üzerinde çalışmaya başladı ve Bitcoin’den ilham aldığını belirtti. O tarihlerde de OpenCoin yani şimdiki adıyla Ripple Labs kuruldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu