HaberlerXRP

Ripple CTO’sundan İlginç XRP-iPhone Benzetmesi

David Schwartz'a Göre Hiçbir Tüketici Kendisi İçin Kullanışlı Bir Ürünün Başka Kimler İçin Yarar Sağladığıyla İlgilenmez.

XRP’nin arka planındaki şirket Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz’dan ilginç bir karşılaştırma geldi. Schwartz, XRP’nin bir şirket parası olarak değerlendirilmemesi gerektiğini vurgulamak için XRP-iPhone ikilisini karşılaştırdı. Ünlü CTO’ya göre insanlar kendileri için önemli ve kullanışlı ürünlerin başka kimler için yarar sağladığıyla çok da ilgilenmiyor.

David Schwartz: Kimin Para Kazandığını Neden O Kadar Önemsesinler Ki?

Schwartz’a göre bir iPhone kullanıcısı asla Apple hissedarlarının para kazanmasından imtina ettiği için iPhone kullanmaktan vazgeçmez.

XRP yatırımcılarının sadece fiyat spekülasyonları sebebiyle token almadıklarını dile getiren CTO, Ripple CEO’su Brag Garlinghouse ile ortak bir dil geliştirdi. Hatırlayacak olursak Ripple CEO’su da sadece gerçek kullanım durumlarına sahip dijital para değerlerinin hayatta kalacağı iddiasını ortaya atmıştı. Ayrıca bütün kripto paraların yüzde 99’unun sonunda sıfırlanacağını da belirtmişti.

XRP Satışları “İhmal Edilebilir” Düzeyde

Şirketin sürekli ve yüksek miktarda XRP satışı yapması eleştirileri süredururken Ripple CTO’su söz konusu tartışmalı satışların “ihmal edilebilir” düzeyde olduğunu dile getirmekten de çekinmedi.

Schwartz, söz konusu tutarı “önemsenmeyecek” ölçüde görse de eleştiride bulunan yatırımcıların bir nebze haklı olduğu gerçeğini de yadsımamak gerekiyor. Nitekim Ripple şirketi son iki yılda 1.2 milyar dolardan fazla XRP satmış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu