XRP

Ripple Davası Bir Şirketin Daha Başını Yaktı: MoneyGram, XRP Nedeniyle Sıkıntıda!

Ripple ortağı MoneyGram'e XRP ile ilgili yanlış beyandan dolayı dava açıldı.

10 milyar dolar üzerinde değerlemeye ulaşan ilk kripto para ve blockchain şirketi Ripple, son dönemde bu başarısından bir hayli uzakta kaldı. Özellikle Ripple’a açılan menkul kıymet davası ve XRP’nin menkul kıymet olduğu iddiası, XRP fiyatı ile Ripple’ın değerini altüst etti.

MoneyGram’e XRP Davası!

Ripple’a SEC tarafından açılan dava hala devam ediyor olsa da şimdi Ripple’ın en büyük ortaklarından birisi olan MoneyGram’e XRP nedeniyle dava açıldı.

MoneyGram yatırımcıları ve şirketin menkul kıymetlerini satın alan yatırımcılar adına açılan bu davada, şirketin XRP ile ilgili yalan beyanda bulunduğu belirtiliyor. Yatırımcılar, Ripple Labs ve XRP’nin menkul kıymet olup olmadığı konusu hakkında doğru olmayan bilgiler paylaştığını vurguladığı görülmekte.

2019 yılında Ripple ve MoneyGram arasındaki stratejik ortaklığın duyurulduğu gönderide, MoneyGram’in Ripple’ın xRapid ürününü kullanacağı belirtilmişti.

Bu ürünün ise döviz alım satımı için XRP kullandığı ifade edildi. Ancak 23 Aralık 2020 tarihli gönderide ise şirket Ripple’ın xRapid ürününü kullanmadığını açıkladı.

MoneyGram’in Ripple’dan piyasa geliştirme ücreti olarak 38 milyon dolarlık XRP aldığı biliniyor. Bu da aslında şirketin 2020 yılındaki toplam gelirlerinin neredeyse %15’ine tekabül etmekte.

Şimdi açılan davada ise yatırımcıların söz verilen XRP ürünlerinin kullanılmadığından şikayetçi olduğu görülüyor. İki şirket arasındaki ortaklık normalde 2023 yılında bitecek şekilde planlansa da MoneyGram kısa süre önce yaptığı açıklamada dava nedeniyle ortaklığı bitirdiğini belirtmişti.

İlgili Haber
MoneyGram Ripple (XRP) ile Olan Ortaklığını Dava Nedeniyle Askıya Aldı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Levent

Vergi alacaksa borsalardan alsın ha bizden alacaksa karşılığında da bir hizmet versin ne verecek bunun adı vergi deil diyorlar ki sizden haraç alacağız yani vergi demeyin bu resmen haraç yazık yazık bu ülkenin buna ihtiyacimi var be bu kadar mı düştünuz


Başa dön tuşu