AnalizXRP
Öne Çıkan Haber

Ripple Detaylı Analizi

XRP 3 aylık detaylı analizi.

Ripple (XRP) fiyatının artması yatırımcıların sene sonu beklentilerini iyice arttırdı. Yatırımcılara sunduğu büyük bir gelecek ile adından söz ettiren Ripple (XRP), bu yönü ile yatırımcılardan ilgi görürken, fiyatı 1 Ekim tarihinde tekrar 0.59 dolar seviyesini görmesinden bugüne kadar düşüş eğilimi göstermeye başlamıştı ve fiyatının düşüş yaşaması sonucunda tekrar ne zaman yükselecek olduğuna dair beklentiler yaratmıştı.

İlk olarak 0.52 dolar seviyesi ile Eylül ayı ortalarından hemen sonra kendisini test eden Ripple (XRP), 22 Eylül’de 0.55 dolar seviyesine ulaşmış ve bu ulaştığı seviye ile birlikte yatırımcılara daha fazla yükselebilecek olduğu ile ilgili mesaj vermişti. Bitcoin Cash ile ortak olarak yükselmeye devam eden XRP’nin bu kısa vadeli yükselişi de uzun sürmemiş ve Ekim ayının 1. günününe kadar sürekli olarak düşüş eğilimi yönünde devam etmişti. 1 Ekim’de 0.55 dolar üzerini tekrar gören ve 0.58 dolar seviyesine kadar ulaşan (genel ortalama rakamlardır, borsalarda değişim gösterebilir) XRP, 6 Kasım tarihinde psikolojik sınır aralığında gösterilen 0.50 ila 0.53 dolar seviyesi arasındaki seviyeyi kırdı ve 0.53 dolar seviyesine yükseldi.

%30 kazandırdı

Ripple (XRP) 60 gün önce yatırım yapan bir yatırımcısına ortalama %30 kar verdi. Bu kar oranı tüm kripto para birimleri arasında en fazla kazandıran olmasını sağlarken, sadece bununla da sınırlı kalmadı ve 0.60 dolar seviyesini test etti. En yüksek seviyeden satış yapan bir yatırımcının elde ettiği kazanç oranının 90 gün önce yapılan bir yatırımdan kazancı %100-110 oranlarını buldu.

Bitcoin Cash fiyatının yükselmesi devam ettiği sürece psikolojik olarak sınırları aşmasının da etkisi ile bu mevcut fiyatını devam ettirebilecek olan XRP’nin orta vadeli olarak gösterilen 2 aylık süre içerisinde Bitcoin fiyatında tarihi direnç noktalarının kırılması ve 8.300 dolar seviyesinin geçilmesi durumunda fiyatının 0.65-0.80 arasını test edebileceği, ardından ise 0.90 dolar seviyesini görebilecek olduğuna inanılıyor.

Piyasadaki yatırımcı huzursuz oldu

Piyasadaki yatırımcılar ise psikolojik sınırın sürekli olarak herkese göre değişim gösterdiğini ve bunun olumsuzluk sebebi olduğunu belirterek, bu konunun üzerinde sürekli olarak durulması gerektiğini belirtmeye başladı. Yatırımcı, kripto paraların fiyatlarının yükselmiyor iken Ripple (XRP) fiyatının yükseliyor olmasının finans spekülatörlerini bu tarafa doğru çektiğini bunun ise daha büyük kayıp riskleri yarattığına değinerek, psikolojik sınır ve direnç noktalarının tamamen ortadan ikiye bölünmesine sebep olduğunu düşünmeye başladı.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu