coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriXRP"Ripple Etkisi" Başladı mı? SEC Üyesi, Hatalı Durumu Kabul Etti

“Ripple Etkisi” Başladı mı? SEC Üyesi, Hatalı Durumu Kabul Etti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

 ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava hem Ripple hem de XRP’yi zor durumda bıraktı. Ripple bu dava sebebiyle birçok borsanın XRP’yi delist etmesi nedeniyle hem kendisi milyarlarca dolar kaybetti hem de yatırımcıların kaybına yol açtı. Şimdi ise XRP’nin lehine olan olayların bir bir gelmeye başladığı görülüyor.

Peirce: Howey Testi, Dijital Paralara Uygulanamaz

SEC Üyesi ve kripto para sektörünün “Kripto Anne” olarak bilinen ünlü isim Hester Peirce, bu yorumların arkasındaki kişi oldu. Bir varlığın özellikle ABD yasalarına göre menkul kıymet ilan edilebilmesi için yıllardır uygulanan Howey testinden geçmesi gerekiyor. XRP’nin menkul kıymet olduğunun iddia edildiği şu günlerde de Howey testinin bu dava için olan önemi azımsanamayacak kadar fazla. Komisyon üyesi ise yaptığı son açıklamada bir varlığın menkul kıymet olup olmamasını belirlemek için Howey testinin kullanımını eleştirdi.

Peirce, bu testin son yıllarda yeterli olamadığını vurgulayarak özellikle bunun dijital para sektöründe uygulanamayacağının altını çizdi. Peirce’e göre kripto paralar birçok açıdan menkul kıymetlere benzese de bunların eşsiz olduğu birçok nokta da var. Ünlü isim bu sebeple Howey testinin aslında kripto paraların satışı için kullanılamayacağını belirtti.

Buna rağmen Ripple’ın ve XRP’nin de Howey testinden geçeceği biliniyor. Ünlü avukat Stephen Palley bu davanın XRP aleyhine sonuçlanacağını vurgulasa da XRP’nin şimdiden ciddi bir ivme yakaladığı söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları