HaberlerXRP

Ripple CTO’su Toplu Satışlar Hakkında Konuştu! Neden XRP Satıyorlar?

Ripple CTO'su şirketin neden XRP sattığı hakkında konuştu.

XRP’nin arkasındaki şirket Ripple’ın her ay düzenli olarak elden çıkardığı 1 milyar adet XRP’nin tam olarak nerelere harcandığı ya da bu satışların ne amaçla gerçekleştirildiği konusunda net bir açıklama yapılmış değildi. Konuyla ilgili tansiyon daha da yükselirken Ripple CTO’sun David Schwartz’dan konuyla ilgili açıklama geldi. Schwartz, söz konusu toplu satışların dengeyi sağlamak için gerekli olduğunu ve aslında doğru bir hamle olduğunu dile getirdi.

Neden XRP Satıyorlar?

Ripple CTO’su XRP Ledger’in üretildiği ilk zamanlarda 100 milyar XRP barındıran bir cüzdan olduğunu ancak bu cüzdanın şirketin kurucuları için açık erişimli olması sebebiyle risk taşıdığını, olası bir risk faktörünün önüne geçmek adına söz konusu XRP’leri hapsettiklerini beyan etti.

Akabinde kilit altına alınan XRP’leri yalnızca belli şahısların denetimine verdiklerini belirten CTO, bu yapılanmanın esasında stratejik bir hareket olduğunu ifade etti.

Aksi Takdirde XRP Dibi Görür!

Ripple CTO’sunun belirttiğine göre eğer kurucular ellerindeki tüm XRP’leri satmaya kalksalar XRP fiyatında ciddi bir düşüş görülebilir. İşte şirket, tam da bu yüzden her ay düzenli olarak belli bir miktar XRP’yi elden çıkararak olası bir dengesizliğin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu elden çıkarılan XRP’lerin ise anlaşma sağlanılan kurumlara verildiği ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Erdem

Aklımızla dalga geçiyor ağa

Osman

Sorma ya saçma sapan işler bıktım artık şu XRP’den ettiğim zararın haddi hesabı yok. XRP’nin çoğu bizim ama fiyata biz müdahale etmiyoruz diyolar çocuk kandırıyolar sanki.


Başa dön tuşu