XRP

Ripple Ortağı MoneyGram’den Asya’ya Yönelik Kritik Adım!

MoneyGram ve Visa, Asya'ya yönelik gerçek zamanlı P2P ödemelerini başlattı.

Ripple’ın en büyük ortaklarından birisi olan MoneyGram, kısa süre önce yeni bir müjde verdi. MoneyGram, dünyanın en büyük ödeme devlerinden Visa ile ortak yapılan bu çalışmanın meyve verdiğini vurguladı. MoneyGram’in sözünü ettiği meyve ise Asya piyasasına yönelik gerçek zamanlı ve eşler arası havale sistemi olarak tanıtıldı.

MoneyGram ve Visa’dan Ortak Adım

Ripple destekli MoneyGram’in ve Visa’nın altyapıları kullanılarak Vietnam ile ABD ve İngiltere arasında önemli bir havale koridoru kurulacak. Bunun sadece İngiltere ile sınırlı kalmayacağı ve Avrupa Birliği bölgesinin de bir kısmını kapsayacağı belirtilmekte.

2 Şubat tarihinde yapılan açıklamada ABD, İngiltere ve Avrupa’daki birçok bölge ile ülkenin bu sayede Vietnam’a gerçek zamanlı olarak para gönderebilecekleri belirtildi. MoneyGram ve Visa bu ortaklık için Vietnam’ın en büyük bankalarından Sacombank ile masaya oturdu. Buna ek olarak Vietnam içerisindeki başka büyük bankaların da söz konusu altyapıya katkı sağlayacağı belirtilmekte.

Kullanıcılar sadece MoneyGram uygulamasını kullanarak veya şirketin internet sitesi üzerinden Vietnam’a para gönderebilecek.

İsteyenler Visa’nın Visa Direct uygulamasını kullanarak da benzer transferler yapabilecek. Aslında Visa ve MoneyGram daha önce de benzer şekilde masaya oturdu. MoneyGram’in FastSend isimli ödeme hizmeti Visa Direct tarafından desteklenmekte.

Asya piyasalarına açılan kapı olarak Vietnam’ın seçilmesinin ve bu ortaklığın merkezine alınmasının ise önemli bir sebebi var. Vietnam, dünyanın en büyük 10 havale pazarından birisine ev sahipliği yapmakta.

Ripple’ın bundan faydalanıp faydalanmayacağını ise zaman gösterecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu