coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple-SEC Davasında Kritik Geri Sayım Başladı: Hinman Belgeleri Ne Zaman Açıklanıyor?

Ripple-SEC Davasında Kritik Geri Sayım Başladı: Hinman Belgeleri Ne Zaman Açıklanıyor?

Ripple'ın SEC karşısında bir zaferi olarak değerlendirilen Hinman belgelerinin açıklanması ne zaman gerçekleşecek?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple (XRP) ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında XRP’nin statüsü konusunda yaşanan hukuki savaş yeni bir aşamaya girdi.

“Ripple Davasında Hinman Belgelerinin Açıklanması İçin En Geç Tarih 6 Haziran”

Dün bir ABD mahkemesi, 2018 yılında Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığı yönünde ifade veren eski SEC yetkilisi William Hinman’ın sansürlenmiş e-postalarının açıklanmasına karar verdi. Ripple, XRP’nin Ethereum ile benzer muamele görmesi gerektiğini savunduğu için bu kararın XRP davası üzerinde önemli etkileri olabilir.

Ancak, redaksiyondan geçirilmiş belgeler hemen kamuya açıklanmayacak. Davayı Twitter üzerinden yakından takip eden avukat James K. Filan’a göre, tarafların gizlilik kararına uygun olarak özet karar belgelerinin redakte edilmiş versiyonlarını kamuya açık hale getirmek için 21 günleri var.

Bu da açık belgelerin yayınlanması için en geç tarihin 6 Haziran 2023 olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte kripto para gazetecisi Eleanor Terrett yaptığı açıklamasında SEC’in mahkemenin bu kararını temyize götürmek isteyebileceğini fakat yargıç Torres’in böyle bir talebi kabul etmesinin zor olduğunu söyledi:

“SEC karara karşı temyiz başvurusunda bulunmayı deneyebilir mi? Muhtemelen, ancak bu bir keşif hususu olduğu için Torres’in böyle bir talebi kabul etmesi zor bir ihtimal. Ayrıca, SEC temyize gitmeye çalışsa bile, belgelerin kamuya açık olması gerektiği yönündeki kararının durdurulmasına izin vermesi de son derece düşük bir ihtimal.

Şimdi biraz daha bekleyeceğiz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Tunahan

Ne zaman baba ne zaman mezara girince mi 2.5 sene oldu dayım ceza evine girdi çıktı mahkeme daha bitmedi neymiş bu haziranda da eylüle de mahkeme biticek diye haber çıkar bekle dur yaptırdığımız paraya 0 araba alıyorduk şimdi 0 araba degil doğan slx alamıyoruz

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları