HaberlerKripto ParaXRP

Ripple-SEC Davasını Kim Kazanacak? Ünlü Avukat Cevapladı!

XRP avukatı John Deaton davayı hangi tarafın kazanabileceğini değerlendirdi.

Ripple (XRP) ile ABD menkul kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında yaklaşık 1,5 yıldır süren davada hangi tarafın kazanacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Ripple-SEC davasında XRP sahiplerini temsil eden avukat John Deaton, davayı kimin kazanabileceği konusunda Twitter hesabından paylaşım yaptı.

“Hem SEC Hem De Ripple Kazanabilir!”

Davada yaşanan son dönemdeki gelişmeler Ripple lehine görünse de John Deaton, hem Ripple’ın hem de SEC’in kazanma ihtimali olduğunu söyledi.

“Hem Ripple hem de SEC davayı kazanabilir de kaybedebilir de. Ripple’ın davayı kaybetmeyeceğine dair birçok iddialı yorum görüyorum. Ancak bunlar bence doğru değil.

Konuya teknik ve yasal olarak bakarsak her iki tarafın da kazanması mümkün görünüyor.”

“Her İki Taraf da Anlaşmak Zorunda!”

Her iki tarafın da kazanabileceği olası senaryoyu da paylaşan ünlü avukat, hem SEC’in hem de Ripple’ın bazı tartışılmaz gerçekler üzerinde anlaşmak zorunda olduğunu söyledi.

Deaton, tarafların anlaşmaya varmasının, davanın mahkeme tarafından karara bağlanmasını engelleyeceğini savundu.

“Ripple ve SEC bazı tartışılmaz gerçekler konusunda anlaşmak zorundalar. Anlaşma davanın bir jüri tarafından karara bağlanmasını engelleyebilir. Taraflar anlaşamazlarsa, gerçeklere jüri karar verir.”

Son olarak yapılabilecek olası anlaşmalara örnek veren XRP avukatı, SEC’in Ripple’ın bir yatırımcıya her biri 0,05 dolar ve toplamda 25 milyon dolar değerinde 1 milyar XRP satması konusunda anlaşabileceğini belirtti.

“Taraflar böyle bir anlaşmaya varırsa, mahkeme Howey testini kullanarak yatırımcının XRP’yi kar elde etme beklentisiyle satın aldığına karar verebilir. Bu anlaşma satışın bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilmesini sağlar. Ve bu da SEC için bir kazanç olur.

Mahkeme SEC için uyguladığı faktörleri Ripple için de uygulayıp Ripple tarafından devam eden XRP satışlarının menkul kıymet olmadığına karar verirse Ripple da kazanır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu