fbpx
Kripto Para

Ripple, Uluslararası Ticaret Birliği’ne Katıldı

Kripto paranın yeni yüzü olan Ripple XRP birimi 2 gün önce yapılan açıklama ile Linux Vakfı destekli Hyperledger Blockchain Uluslararası Ticaret Birliği’ne katıldı. Yeni bir başlangıca adım atan Ripple için gelişmelerin tüm hızı ile devam etmesi bekleniyor. Bu başlangıç ile neler değişebilir?

Ripple Değişimleri

Geçtiğimiz Çarşamba günü Hyperledger tarafından yapılan açıklama ile Uluslararası Ticaret Birliği’ne artık XRP de üye. 2015 yılının son demlerinde piyasaya katılan bu para birimi bu zamana kadar 200’den daha fazla firma ve kuruluşa katılan 14 şirketlerden biri olarak biliniyor. Sektör odaklı bir hizmet anlayışı bulunmaktadır. Hem de kendi birliğinin desteklendiği ayrı bir düzenek olarak CULedger üyesi olduğu da bilinenler arasında.

Yapılan Açıklamada Neler Söyleniyor?

Ripple CTO Stefan Thomas yaptığı açıklamada, “Hyperledger ile olan ortaklığımız sayesinde geliştiriciler, kurumsal kullanım için Java’da Interledger Protokolüne (ILP) erişebilecekler.” dedi.

ILP daha önce sadece JavaScript üzerinde çalışan bir düzenekti. Ripple Japon programlama entegrasyonu şirketi NTT Data ile geçen yıl protokol imzalamıştı. Bunun yanı sıra Java programlama dili ile yeniden yapılandırmak için de bir işbirliği yaptı.

Stefan Thomas açıklamalarına şunları da ekledi: “Hyperledger Quilt projesi Hyperledger blockchains’i, XRP Ledger, Ethereum, Bitcoin (Lightning), Litecoin, Mojaloop ve RippleNet gibi diğer ILP özellikli ödeme sistemleriyle birleştirerek, bir internet değeri için vizyonumuza ulaşmamıza yardımcı oluyor.”

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box