HaberlerXRP

Ripple ve XRP İle İlgili Tartışmalara Bir Yenisi Daha Eklendi

Ripple, kayıt dışı menkul kıymet sattığı ve yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla mahkemeye verildi

Ripple, kayıt dışı menkul kıymet sattığı ve yatırımcıları yanılttığı iddiasıyla Bradley Sostack adlı bir yatırımcı tarafından dava edildi. Ripple’ın Aralık ayının 19’una kadar hakkındaki suçlamalara yanıt vermesi bekleniyor.

Tone Vays, XRP’yi Dolandırıcılık Token’ı Olarak Nitelendirdi

JPMorgan’ın eski finansal analisti Tone Vays bu dava olayından sonra, attığı bir Tweetle XRP’yi dolandırıcılıkla suçladı. XRP ile ilgili olumsuz yorumlarıyla tanınan Vays, daha önce de “SEC, Thor’un çekicini indirmeye hazırlanıyor.” yorumunda bulunmuştu.

Ripple (XRP)’ın PayPal ile rekabet edemeyeceğini düşünen Vays, Ripple’ı çok yavaş bulduğunu ve fiyat volatilitesi riskine sahip olduğunu ifade etti.

Ripple ve XRP İle İlgili Tartışmalar Gündemden Düşmüyor

Piyasadaki en büyük 3. kripto para olan XRP, Ripple’ın sosyal medya destekçilerinin tutumu ve şirketin token’larla ilgili tutarsız konuşmaları yüzünden kötü bir ün sahibi oldu.

Bitcoin Kâhini olarak tanınan Willy Woo da Ripple’ın başarılı oluşunun XRP’ye %100 bir katkı sağlayacak diye bir şeyin algılanmaması gerektiği görüşünde. Zira Ripple’nin RippleNet ödemesi sistemi ile ilgili yaptığı anlaşmalar XRP fiyatına pek de etki etmiyor:

İlgili Haber  Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Ripple mı Paypal mı?

BTC’nin saniyede 7, Ethereum’un ise 15 işlem yapabildiği bir ortamda XRP ortalama 1500 işlem yaparak sektörün en büyük kripto paralarından bile hızlı bir şekilde çalışabiliyor. Her ne kadar XRP’nin Paypal gibi sektörün lider ödeme yöntemlerinden daha yavaş olduğu söylense de bunlar aslında pek de gerçeği yansıtmıyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı