XRP

Ripple (XRP) 0.24 Doları Geçecek Mi? Analistler ve Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

XRP fiyatı son günlerdeki %22'lik düşüşüyle büyük oranda yatırımcılarının tepkisini çekmeye devam ediyor.

Kripto para birimi yatırımcısı çok sayıda kimse yakın zamanda düşüşlerin daha fazla olabileceği endişesi ile karşı karşıya. Bitcoin ve altcoin fiyatlarının ne kadar süre içerisinde değer kazanacak olduğu veya değer kazanıp kazanmayacak olduğu büyük bir soru işaretine gebe. Bazı XRP yatırımcıları bu dönemde 0.18 dolara geri düşüş olmasını beklerken, bazıları ise kısa süre içerisinde fiyatın 0.24 doları geçebileceği görüşünü sürdürmekte ısrarcı.

Son dönemde bazı XRP yatırımcıları özellikle Ripple CEO’su tarafından yapılan açıklamalar dolayısı ile ellerindeki XRP varlıklarını satmak konusunda ısrarcı olsa da, çoğu bu fiyatlar dolayısı ile zararda olduklarından satış yapmaya yeltenemiyor bile.

Varlıklarını satmak isteyen XRP yatırımcılarının büyük bölümü toplu satış yapması durumunda XRP’nin 0.9 dolar ve altına gerileyebileceği iddia ediliyor. Bir grup XRP topluluğu Ripple’a ders verebilmek için en doğru kararın bu olduğunu ifade ediyor.

Çoğu XRP yatırımcısı zarar içerisinde olduğundan söz ederken, bir grup ise kısa süre içerisinde fiyatların düşebilecek olduğundan yakınarak zararına bile olsa ellerindeki varlıkları çıkarmayı sürdürüyorlar.

XRP fiyatında 0.24 dolar Mart ayında geçilmeyebilir

Bazı analistler Mart ayında XRP fiyatının 0.23 dolar seviyesinin yakınında seyretmesini, 0.24 doların üzerine çıkamayacak olduğu görüşünü bildiriyorlar. Zira mart ve nisan aylarında Bitcoin halving olayı sebebiyle kar satışı bekleyen analistler tüm kripto para piyasasında düşüşler görülebileceğini ifade ediyor. Kripto para pazarında yaşanan son gelişmeler yatırımcıları mağdur etmeye devam ederken, bazı yatırımcılar ise bu durumdan sakin olarak, stop-loss emir kullanarak ve planlı bir şekilde hareket ederek kar edebiliyorlar.

Çoğu yatırımcı için XRP satın almanın uygun olmadığı bir dönemden geçen XRP’nin bu dönemde düşüş yaşamasının ardında sadece teknik sebepler değil, şirketin ”XRP satmaya devam edeceğiz” açıklaması da etkili olmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu