HaberlerXRP

Ripple (XRP) Avukatından Yeni Açıklama! Dava Neden Bitmiyor?

Ripple davasındaki gecikme tansiyonu yükseltmeye başladı.

Ripple ve SEC arasındaki dava Aralık 2020’den itibaren devam ediyor. XRP’de büyük bir fiyat dalgalanmasına neden olan davanın sürüncemede kalması ve bir türlü sonuçlandırılamaması, yatırımcıları çileden çıkarıyor.

Her fırsatta SEC’i suçlayan Ripple tarafından yeni bir açıklama geldi.

SEC başkanı Gary Gensler’ın bir paylaşımına yanıt veren Ripple’ın deneyimli avukatı Stuart Alderoty, davadaki gecikmenin SEC’ten kaynaklandığını ve SEC’in bunu kullandığını iddia etti.

Gensler’ın SEC ilkeleri hakkında yaptığı bir paylaşıma yanıt veren avukat şu ifadeleri kullandı:

“Başkan Gensler’ın kullandığı “hakemsiz futbol sahası” benzetmesi yanlıştır.

Gerçek şu ki, SEC eşit olmayan bir oyun alanı oluşturmak için yaptırım silahını kullanır ve kazananları ve kaybedenleri süreç içerisinde oluşturulan opak (saydam olmayan) kurallara göre seçer.

Konuşmasında öyle diyor: “Etkisi yüksek bir dava, diğer birçok aktörün çizginin gerisinde durmasını sağlar.”

Bu başka birine yaptırım uygulayarak düzeni sağlamak anlamına gelmiyor mu?

SEC sadece bir dava açarak- yasaya veya gerçeklere dayalı olup olmadığına bakmaksızın- diğerlerini caydırmaya çalışıyor.

Bunun sonucu olarak da SEC gecikme kartını oynuyor ve bunu kendi avantajı için kullanıyor.

Gecikmiş adalet adalet değildir.

Ripple davasını daha fazla gecikme olmadan mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bitirmeyi halka taahhüt etmeye ne dersiniz?”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu