Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) CEO'su Brad Garlinghouse Twitter Üzerinden İsyan Etti!

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse Twitter Üzerinden İsyan Etti!

Takip et

Blockchain şirketi Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, kısa bir süre önce Twitter’da kripto para dolandırıcılığı botlarının çoğalmasından şikayet etti.

Son Dönemde Çok Sayıda Dolandırıcı Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’u Taklit Ediyor

En tanınan kripto para liderlerinden biri olan Garlinghouse, bizzat kendisinin bu sahte hesapları halen bildirmesi gerektiğine inanamadığını ekledi.

Garlinghouse’un paylaştığı görselde, Twitter ekibine yaptığı ihbarın ardından ekiplerin söz konusu bot hesapları incelediği ve herhangi bir sorun görmediğine dair bir mail ekran görüntüsü yer alıyor.

Ripple CEO’su, Twitter bot hesaplarının kendi adıyla tonlarca Tweet’e yanıt verdiğini belirtti.

Pazar günü, ünlü İspanyol vokalist Bertín Osborne’un resmi Twitter hesabı Garlinghouse’u taklit etmek üzere ele geçirilmişti. Bununla birlikte ünlü ismin hesabından çok sayıda dolandırıcılık içerikli Tweet atılmış ve saatler sonra duruma müdahale edilmişti.

Resmi devlet hesapları da dolandırıcılara karşı güvende değil. Eylül ayı başlarında Umman’ın Hindistan büyükelçiliğinin Twitter hesabı da bir XRP dolandırıcılığını teşvik etmek amacıyla hacklenmişti.

İlgili Haber
Ripple'ın Son Zaferinden Sonra XRP-SEC Davası Nasıl Devam Edecek? Avukat Süreci Açıkladı!

Aynı ay içinde CoinDCX hesabının resmi Twitter hesabı da benzer bir şekilde ele geçirildi.

Garlinghouse tweet’inde diğer popüler kripto para şahsiyetlerinin de botlardan muzdarip olduğunu, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun taklitçilerin en önemli hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

Garlinghouse, “binlerce” kişinin sosyal medyada dolandırıcılar tarafından dolandırıldığını iddia ediyor.

Ripple, Garlinghouse ile sahte videoları silememesi nedeniyle video paylaşım devi YouTube’u mahkemeye verdi, ancak daha sonra davayı anlaşmayla sonuçlandırdı.

Yine ülkemizde yaşanan son gelişmede ise Haluk Levent’in liderlik ettiği Ahbap yardım kuruluşunun ikinci Twitter hesabı da bugün hackerlar tarafında ele geçirildi.

İlgili Haber
Haluk Levent'in Liderlik Ettiği Yardım Kuruluşunun Twitter Hesabı Hacklendi, Bitcoin Talep Ediyorlar!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları