BitcoinEthereumHaberlerXRP

Ripple (XRP) Davasına Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Tartışması Damga Vurdu! Hakim Farklarını Sordu!

Ripple davasının bugünkü duruşması hareketli geçti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a yönelik açtığı davanın bugün görülen duruşmasına Ethereum ve Bitcoin tartışması damgasını vurdu.

Ripple kanadı bir süredir XRP’yi Ethereum ve Bitcoin ile karşılaştırarak fonksiyonel olarak aynı işlevi gördüklerini ve SEC’in kendilerine karşı tarafsız olmadığını iddia ediyorlardı.

Ripple son olarak, Ethereum ve Bitcoin’e ilişkin SEC belgelerinin duruşmaya getirilmesini talep etmişti.

Bugünkü duruşmada SEC’in avukatı Jorge Tenreiro, Ripple’ın avukatı Matthew Solomon’un bu tezlerini çürütmeye yönelik savunma yaptı. XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılamayacağını ifade eden avukat ekledi:

“Bay Solomon Bitcoin ve Ethereum’dan farklı değiliz demeye çalışıyor. Ripple’ın avukatlarının da söylediği gibi siz Bitcoin gibi değilsiniz. Çünkü bu varlıkları yaratan sizsiniz. Bu durum temelde Bitcoin’den çok farklı.”

Bunun üzerine yargıcın sorduğu bir soru dikkat çekti. Yargıç Sarah Netburn XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran özelliğin “XRP üzerinden sağlanan ek bir fayda” olup olmadığını sordu.

“Konuyla alakalı olmayabilir ancak anlaşılması bakımından bu sorunun önemli olduğunu düşünüyorum. XRP’yi anladığım kadarıyla sadece bir para birimi değil aynı zamanda bir faydası da var. Bence onu Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bu ekstra fayda. Bu doğru mu?”

Tenreiro yargıcın sorusuna cevap verdikten sonra, Ripple’ın XRP’nin kullanım alanını genişletmeye yönelik çalışmalarına değinerek bu durumun onu menkul kıymet yapacağını ifade etti.

“Böyle bir ekstra fayda sağlanıp sağlanmadığı konusunu tartışıyoruz, sayın yargıç. Ancak asıl mesele şu ki Ripple ve diğer sanıklar XRP için bir kullanım alanı oluşturma çabası içerisindeydiler. Bu durum onu menkul kıymet yapan şeydir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu