binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) Davasında Yeni Gelişme: SEC Son Kozunu Kullandı, Tedbir Kararı İstedi!

Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme: SEC Son Kozunu Kullandı, Tedbir Kararı İstedi!

SEC, Ripple davasında nihai yanıtını sundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple ile SEC arasında yaklaşık üç buçuk yıldır devam eden hukuki mücadelede yeni gelişme yaşandı.

SEC, devam eden karmaşık dava sürecinde son cevabını sundu ve dava kritik bir noktaya geldi.

Bu noktada SEC’in cevabıyla birlikte gözler hakimin kararına çevrilmişken, bazı sektör katılımcıları SEC-Ripple arasında bir anlaşma olabileceğine inanırken, bazıları da mahkeme sürecinin karmaşıklığı nedeniyle anlaşma ihtimalinin olmadığını hatta davanın daha da uzayabileceğini düşünüyor.

SEC Yanıtında Ne Dedi?

SEC mahkemeye sunduğu yanıtında SEC, Ripple’ın ana faaliyetinin kayıtsız olarak XRP satışı olduğu iddiasını yinelerken, Ripple’ın yeni bir kripto para piyasaya sürme hazırlığında olduğundan da bahsetti.

Ripple’ın yeni blockchain girişiminde pervasızca hareket ettiğini belirten SEC’in bu ifadelerinin Ripple’ın yakın tarihte piyasaya sümeyi planladığı stablecoinin de kayıtsız şekilde ihraç edileceğine dair bir uyarı ve projeyi engelleme çabası olarak yorumlandı.

SEC ayrıca Ripple’ın ana gelir kaynağı olarak XRP satışına güvenmesi konusundaki endişeleri gerekçe göstererek kalıcı olarak tedbir kararı verilmesi gerektiğini savundu.

XRP Davası Çok Yakında Bitecek!

SEC’in Ripple’a olan yaklaşımına karşı pek çok eleştiri gelirken, Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty‘den bir değerlendirme geldi.

SEC’i yasaları uygulamamakla ve ve davaya bakan hakimi yanıltmaya çalışmakla suçlayan Alderoty, davanın çok yakında biteceğine inandığını söyledi.

Alderoty son olarak SEC’in kripto düzenlemesine ilişkin tutumunu da eleştirdi ve uluslararası diğer mali düzenleyicilere saygı duyulmadığını iddia etti.

“ABD dışında bir mali düzenleyiciyseniz ve kapsamlı kripto lisanslama çerçeveleri oluşturmak için sıkı bir çalışma yaptıysanız, bilin ki SEC size saygı duymuyor ve balıkçılık lisanslarının eşdeğerini dağıttığınızı düşünüyor.”

Kararın Olası Etkileri!

Ripple-SEC davasının sonuçlanması XRP gibi tüm kripto para sektörünü de etkiliyor. Zira Ripple’ın galibiyeti, XRP ve diğer birçok kripto para için bir ralli ile sonuçlanabilir ancak aksi bir senaryoda ise XRP ve kripto sektörü için olumsuz sonuçlar doğurabilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail