HaberlerXRP

Ripple (XRP) Davasının Sonucu Açıklandı! İşte Detaylar…

Türkiye'deki yatırımcılar da dahil tüm dünyanın gözü bu davada.

Bilindiği gibi Ripple şirketinin ardında yer aldığı 3. en büyük kripto para XRP’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda açılan davanın sonucu merakla bekleniyordu. 15 Ocak’ta sonuçlanması gereken dava sürüncemede kalmış, yetkililerce herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Günlerdir merakla beklenen dava yatırımcıları pek de memnun etmeyecek şekilde sonuçlandı.

Karar Ne Oldu?

Avukat Jake Chervinsky’nin mahkemeye sunduğu evraklar incelendi ve hakim kısa ve net bir şekilde davayı sonuçlandırdı. Ripple başından beri davanın zaman aşımından dolayı düşürülmesi gerektiğini savunmuş ve XRP asla bir menkul değer sayılamayacağını iddia etmişti. Ayrıca 2013-2014 yıllarında yapmış olduğu ICO’yla ilgili açılması gereken davanın en geç 2016’da görülmesi gerektiğini 2018’de görülecek söz konusu bir davanın zaman aşımına sebep olduğu noktasında ısrarcıydı.

Ne Yazık Ki Dava Uzadı

Yargıç Phyllis J. Hamilton mahkemenin zamana ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Toplam 56 dakika süren davada, avukata göre yargıcın böyle bir karar alması, davanın günler, haftalar hatta aylar sürebileceği anlamına geliyor. Avukat Chervinsky Twitter’dan yaptığı paylaşımla kanunlara göre davanın sonsuza kadar sürebileceğini dile getirdi.

Bradley Sostack gibi isimler Ripple’ın XRP’yi piyasaya sürerek bir menkul kıymet paylaşımı yaptığında ısrarcı. Sostack’a göre Ripple’ın her ay düzenli olarak yüklü miktardaki XRP’yi piyasaya sürmesi ve bunun şirkete yönelik harcamalar için de kullanılıyor olması menkul kıymet iddialarını daha güçlü hale getiriyor, kuvvetlendiriyor.

Ripple İddiaları Reddediyor!

Ripple’a göre ortada bir ICO bile yok. Kaldı ki Brad Garlinghouse yaptığı son açıklamada XRP’nin şirketten bağımsız olduğunu Ripple şirketi bugün bile kapansa XRP’nin yoluna devam edeceğini ifade etmişti.

Aslında son sözü söyleyecek olan ABD’nin iki dev finansal regülatörü olan CFTC’nin Başkanı ve SEC. İkili en son konuyu incelediklerini belirtmiş ancak net bir açıklama yapmamıştı.

İlgili Haber
Ripple CEO'sundan XRP Davasıyla İlgili İddialı Açıklamalar!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu