XRP

Ripple (XRP) Fiyatı Neden Düşüyor? İşte Düşüşe Dair 3 Etmen

XRP fiyatının top 10 içerisinde en çok kaybeden olması ne anlama geliyor?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 7. kripto para birimi XRP, son 24 saat içerisinde %25’ten fazla kayıp yaşadı. XRP fiyatının dün olumlu bir hareketlenme yaşamasına rağmen şu an çakılıyor olmasının arkasında ise 3 temel sebep olduğu görülüyor.

XRP Fiyatı %25 Geriledi: İşte 3 Sebep

XRP fiyatını düşüşe getiren ilk ve en büyük etmen Bitcoin’in hareketleri olarak görülüyor. BTC, 50.000 dolardan 47.000 dolara kadar sert bir düşüş yaşarken altcoinleri de beraberinde götürdü. ETH fiyatı %20, Binance Coin fiyatı %24, Polkadot fiyatı %17 ve XRP fiyatı ise %25 düşüş yaşıyor.

Piyasanın genel gidişatının yanı sıra XRP fiyatını böylesine sert bir düşüşe götüren bir diğer etmen ise MoneyGram oldu. Ripple’ın en büyük ortağı konumundaki MoneyGram, XRP ödemelerini artık almayacağını ve işlemleri askıya alacağını açıklamıştı. MoneyGram’in XRP kullanılan ODL ürününü de geçici olarak kullanmayacağını belirtmesi, Ripple kulislerinde ses getirdi.

Ripple yöneticilerinden buna yönelik açıklama yapılsa ve her şeyin yolunda olduğu vurgulansa da piyasa bu haberi çoktan fiyatladı ve düşüşe katkı sağlandı. XRP fiyatının bir diğer sert düşüş sebebi ise herkesin odaklandığı ilk duruşmadan kayda değer bir sonuç çıkmamış olması olarak görülüyor.

İlgili Haber
Ripple, XRP Yatırımcılarını Korkutan Açıklamaya Yanıt Verdi

Yatırımcıların kilitlendiği 22 Şubat tarihi olumlu bir haber getirmedi ve belirsizlik sürüyor. Her kripto paranın rekor kırdığı dönemde yerinde sayan XRP’nin düşüş anında daha çok çakılması ise yatırımcıları şaşırtmayacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu