AnalizXRP

Ripple (XRP) İçin Güçlü Bir Boğa Koşusu Yakın Mı? İşte Analistlerin Görüşleri

Birçok analist XRP için kırılması ihtimal dahilinde olan direnç noktasının yeni bir boğa dönemini de beraberinde getireceğine inanıyor.

Ripple 300’ü aşkın ortak sayısına 2020 yılında yeni ortaklar ekleyerek adından söz ettirmeye devam ederken bu durum en çok XRP fiyatına yarıyor. An itibarı ile 0,28 dolardan işlem gören ünlü kripto değerin yakın bir zamanda müthiş bir yükselişe geçeceğini düşünen analistler, 0,29 dolarlık direnç seviyesinin bu noktada büyük önem arz ettiğini düşünüyorlar çünkü eğer söz konusu direnç noktası kırılırsa XRP için olası bir boğa dönemi kapıda görünüyor.

Analistler Neler Söylüyor?

Ünlü kripto para analisti TraderXO, Twitter’dan yayınladığı grafikle XRP’nin beklenen ivmeyi kaydedeceğini iddia etti. TraderXO’ya göre ünlü kripto değer en başta 0,33’lük seviyeye yükselecek, bu seviyenin aşılmasının hemen ardından 0,50 dolar seviyesine yükselme potansiyeli gösteren XRP, yatırımcısının yüzünü güldürebilir.

The Cryptomist adıyla tanınan bir başka kripto para analisti de TraderXO’nun 0,33 dolarlık tahmini paylaşıyor. The Cryptomist de bu seviyenin XRP için en güçlü direnç noktası olacağını iddia ediyor.

Önde gelen kripto para traderı Inmortal Technique ise bir süre önce paylaştığı grafikle kripto para piyasasının en değerli 3. kripto değerinin son birkaç günde iki uzun vadeli direnç noktasını eş zamanlı şekilde kırdığını ve gözle görülür bir yükseliş trendinde olduğunu dile getirdi.

Yine popüler kripto para analistlerinden Josh Olszewicz, XRP’nin yakın bir gelecekte daha da yükseleceğini gösteren teknik göstergeler bulunduğunu belirtti. Olszewicz, ayrıca bu yükselişin gerçekleşeceğini kanıtlayan üç teknik göstergeden bahsetti:

Olszewicz, tweetinde paylaştığı üç önemli gösterge sayesinde XRP’nin 0,30 dolar seviyesini aşacağını iddia ediyor. Analiste göre söz konusu seviyenin üzerine çıkılırsa XRP yüzde 66’lık bir ralli yaşayarak 0,50 dolara ulaşabilir.

Yine en az diğerleri kadar popüler olan bir diğer analist Posty Twitter’dan paylaştığı analizle ünlü kripto değerin 0,25 dolara gerilemesinin ardından yüzde 24’lük bir yükselmeyle kilit seviye olan 0,314 dolara ulaşmasını öngörüyor.

Her Şeye Rağmen XRP Bir Numara!

Bununla birlikte son dönemdeki hareketlenmelerini hesaba katmazsak yatırımcısını uzun süredir güldürmeyen XRP yine de en favori kripto para olmaya devam ediyor. Her ne kadar XRP fiyatı geçtiğimiz aylarda son senelerin en düşük fiyat seviyelerine düşse de ülkemiz de dahil olmak üzere birçok kişi XRP’ye ya güveniyor ya da ciddi şekilde zararda oldukları için ellerinde XRP tutmaya devam ediyorlar.

Öyle ki DYOR podcast yayınlarının sunucusu Tom Buonincontri yapmış olduğu bir ankete göre en çok tercih edilen altcoinler arasında XRP 1. sırada yer aldı. Şıklar arasında yer alan isimler şunlardı: XRP (XRP), IOTA (MIOTA), Cardano (ADA) ve TRON (TRX) Toplam 7.500 kişinin katılımıyla gerçekleşen ankette toplam oyların yüzde 44’ünü alan XRP anketi açık ara önde tamamladı.

Ankete katılanların seçtikleri kripto parayı en favori değer olarak görme nedenlerinin başında hiç kuşkusuz  gelecek vaat eden kripto para olması başat neden olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada 2020 yılına yüzde 50 değer kazanarak başlayan XRP’nin kullanıcılar için gelecek vaat eder bir durumda olması son derece olası.

Tüm bunlara ek olarak Ripple’ın bu yıl gerçekleştirmeyi planladığı halka arz planları beklendiği etkiyi yaratırsa
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un iddiaları gerçekleşebilir. Garlinghouse, XRP’nin bu yıl içinde başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto değerleri geride bırakacak bir performans sergileyeceğini iddia etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu