Kripto HaberleriHaberlerSınır Ötesi Ödemelerde XRP'yi Kullanan Şirket Sayısı Arttı

Sınır Ötesi Ödemelerde XRP’yi Kullanan Şirket Sayısı Arttı

Takip et

Bilindiği gibi RippleNet, Ripple şirketinin ödemeleri hızlı ve masrafsız bir şekilde gerçekleştirmek için geliştirdiği bir sistem. Bankalara entegre edilen bu sistem, günümüzde SWIFT gibi yavaş kalmış ve güncellenmeye ihtiyacı olan sistemlerin alternatifi olarak piyasaya sürülmüştür.

Bugün SWIFT sistemi ile uluslararası ödemeler çok yüksek komisyonlar ile yapılırken aynı zamanda 10 güne kadar uzayabilen bir gecikme ile karşı karşıya kalabiliyor. Hatta ilginçtir ki örnek olarak Türkiye’den ABD’ye para aktarmak isteyen birisinin SWIFT yerine uçak bileti alıp parayı elden vermesi daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

Hal böyleyken bu durumun farkında olan birçok ülke de 40 yıldan fazladır kullanılan bu teknolojilerin yerine artık kripto para ve Blockchain teknolojisinin kullanılmasına sıcak bakıyor.

RippleNet sisteminin bu kadar fazla kurum tarafından kullanılmasına karşın XRP fiyatının neden artmadığını daha önceki yazımızda ifade etmiştik. Yazıyı okumaya devam etmeden önce bu içeriğe göz atmanızı tavsiye ediyoruz:

İlgili İçerik: Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Bahsettiğimiz gibi RippleNet her ne kadar çok kullanılsa da bu sistemi kullanan kuruluşlar aktarımlar için XRP’yi kullanmak zorunda değil. Ancak yeni iddialara göre 24 şirketin aktarımlarda artık XRP’yi kullandığı ifade ediliyor.

Öte yandan Ripple sistemlerini kullanmasa bile ödemelerde XRP’yi kullanan kurumların sayısının da 13 olduğu bildiriliyor. Yani iddiaya göre sınır ötesi ödemelerde XRP’yi kullanan şirketlerin sayısı toplamda 37’ye ulaşmış durumda.

Henüz aktarımlarda XRP’yi kullanan tüm şirketler belli olmasa da tespit edilenlerin listesi şu şekilde:

RippleNet’i Kullanarak Aktarımlarda XRP’yi Kullanan Şirketler:
Interbank
MoneyGram
TransferGo
Euro Exim Bank
FlashFX
goLance
Nium (formerly InstaReM)
Bittrex
Bitso
Coins.ph
Bitstamp
Cuallix
Mercury FX
Catalyst
SBI Virtual Currencies
IDT
Viamericas
SendFriend
Bitrue

Bağımsız Bir Şekilde XRP’yi Kullanan Şirketler:
Travala
r3
Omni
Transpaygo
JNFX
AsiaMTM
Arrington Capital
Coil
Nexo
FTCS
BiChip
Selly
XRP Tip Bot

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları