blank
HaberlerXRP

Ripple (XRP) Mağdurları 36.887 İmza Topladı, Beyaz Saray Duy Bu Sesi!

XRP yatırımcıları kısa sürede 36887 imza topladı.

Ripple (XRP) davası nedeniyle mağdur olan binlerce XRP yatırımcısının, XRP’nin menkul kıymet olmadığının kabulü ve SEC davasının düşürülmesi için, ABD federal hükümetine sunulmak üzere bir dilekçe kampanyası hazırladığını daha önce paylaşmıştık. Beyaz Saray’ın sitesinde 29 Aralık günü yayınlanan dilekçe, bugün itibariyle 36.887 kişiden destek aldı.

İlgili Haber  Beyaz Saray’a Ripple (XRP) Dilekçesi! – "XRP Para Birimi Olsun"

Yaklaşık 10 günde bu kadar kişinin desteğini alan başvurunun hedefine ulaşması için, 21 günde yaklaşık 63.000 imza daha alması gerekiyor. Her ne kadar dilekçe 100.000 kişiye ulaştığında, yatırımcılar için somut bir kazanım sağlamayacak olsa da, Beyaz Saray’ın dikkatini çekebilmek ve XRP’de yaşanan mağduriyeti duyurabilmek için alternatif bir yol olarak kullanılıyor.

Şayet dilekçe belirtilen sürede 100.000 kişiye ulaşabilirse, 60 gün içerisinde Beyaz Saray’dan konu ile ilgili resmi bir değerlendirme paylaşılacak.

Kısa sürede 36.887 destekçi toplayan dilekçe hedefine ulaşacak gibi görünüyor. Dilekçenin içeriği ise şu şekilde,

“Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ABD Menkul Kıymetlerindeki yatırımcıları korumakla görevlidir. Bununla birlikte SEC, FinCEN tarafından zaten bir para birimi olarak kabul edilen kripto para birimi XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia eden anlamsız bir dava açtı. Bu dava nedeniyle 40 milyar dolarlık pazar hızla eriyor. Milyarlarca dolarlık değer, hızla art arda piyasadan siliniyor ve en önemlisi, yüz binlerce sıradan Amerikalı – SEC’in korumakla görevli olduğu Amerikalılar – onarılamaz zarar ve zararlara maruz kalıyor.
SEC şikayeti, XRP para biriminin sahiplerine zarar veriyor ve derhal sona ermesi gerekiyor. ABD Hükümeti, XRP’nin bir para birimi olduğu konusunda açıkça güvence verdi. Bu FinCEN tarafından tescillendi.”

Dilekçeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://petitions.whitehouse.gov/petition/we-people-ask-federal-government-deem-xrp-virtual-currency-currency

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu