XRP

Ripple (XRP) Sahiplerinin Spark Coin Bekleyişine Çok Az Kaldı: Peki Fiyat Ne Olacak?

XRP fiyatı bugün 0.57 dolar fiyatla alıcı arıyor. Önümüzdeki günlerde fiyat hakkında ne düşünülüyor?

Son dönemde 0.57 dolar civarında hareket etme eğiliminde olan ve yatırımcıların merakla 0.65 dolar ve üzerinde seviyelere odaklandığı XRP fiyat tahminleri son dönemde oldukça fazla yapılıyor. Lider altcoin varlıklar arasında ilk 3 arasında yer alan XRP daha önce 0.77 dolar seviyesine yükselirken yeniden o seviyeye yükseliş olup olmayacağı konusunda merak hakim.

Bilindiği gibi XRP sahiplerinin Spark coinlere kavuşmasına çok az bir süre kaldı. 12 Aralık tarihinde elde tutulan XRP miktarına göre yatırımcılara dağıtılacak olan Spark coin ödülünden faydalanmak için yatırımcılar son saatlerde XRP’ye hücum etti.

Bu alımlar fiyatı olumlu yönde etkiledi ve XRP son 24 saat içerisinde ortalama yüzde 9’luk bir yükseliş yaşayarak, önemli bir trend çizgisinin üzerinde kendini atmaya çalışıyor. (sarı çizgi)

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Özellikle trend çizgisi üzerinde, 0.585 dolar direnci üzerinde yapılan kapanışlar fiyatı 0.65 dolar seviyelerine kadar yükseltebilir. Yine destek olarak ise 0.550 dolar seviyeleri de fiyatı 0.48 dolarlara kadar düşürmesi bakımından son derece önemli bir destek görevi görüyor.

Dikkatli Olmak Gerekiyor

Spark coinin 12 Aralık’ta dağıtılmasından sonra, ödülü alan yatırımcıların XRP’leri satması bekleniyor ve bu durumun da fiyatta olumsuz etki oluşturacağı tahmin ediliyor. Şuan genel düşünce bu yönde olurken, genellikle “genel düşüncenin” tersi olduğu da biliniyor:

Özellikle herkes 12 Aralık günü bir düşüş beklediği için bu düşüşün daha önce de yaşanabileceği konusunda uzmanlar uyarılarda bulunuyor. Bu sebeple XRP yatırımı yaparken bu dönemde son derece dikkatli olmak ve yukarıdaki seviyelere göre stop limit emirlerini kullanarak yatırım yapmak en doğrusu.

*Yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu