HaberlerXRP
Öne Çıkan Haber

Şok İddia: Ripple (XRP) Ağı Saldırı Altında Mı?

Yapılan iddiaya göre Ripple ağındaki işlem sayısı olağan dışı bir şekilde artış gösteriyor. Ripple ağı saldırı altında olabilir. İşte detaylar...

Bilindiği gibi XRP diğer kripto paralardan farklı olarak madenciliği yapılmayan ve Ripple şirketi tarafından yönetilen bir ağ sayesinde işlem görüyor.

Ripple ağı olan XRP Ledger üzerindeki işlem sayısı özellikle son 24 saat içerisinde olağan dışı bir şekilde artış gösterdi. Bu artışa dikkat çeken bazı uzmanlar Ripple ağının saldırı altında olabileceğini ifade etti.

BitInfoCharts sitesindeki verilen incelediği zaman XRP Ledger ağındaki işlem sayısı dünden beri rekor kırarak 3.53 milyon seviyelerine kadar çıktı.

Kaynak: Bitinfocharts

19 Kasım tarihinden itibaren düzenli bir şekilde artış gösteren ağdaki işlem sayısı, gelinen noktada 3.53 milyon seviyelerine kadar ulaşmış ve tarihi rekorunu kırmış durumda.

Konu İle İlgili İki Farklı İddia Ortaya Atıldı

XRP dışında diğer kripto paralarda görülmeyen bu düzensiz artış, bazı uzmanlara göre bir saldırı olarak değerlendirildi. Büyük miktarda XRP’nin ağda hızlı bir şekilde transfer edilerek “spam” yapıldığını iddia eden analistler yaklaşık 40 bin XRP’nin bu yolla aktarıldığını ifade ediyor.

Yapılan iddiaya göre asılsız spam ödemeler ile ağdaki işlem sayısı şişirilmeye çalışılıyor. Bunu yapan kişilerin XRP’leri aktarmak için yaklaşık 9000 dolar harcadıkları ifade ediliyor.

Diğer bir iddia ise, Ripple’nin birkaç gün önce büyük bir anlaşma yaptığı ve RippleNet ağına yeni bir kurumun entegre ediliği yönünde. Böylelikle bu büyük anlaşma sayesinde para aktarımlarında XRP ağı kullanılıyor ve hacim bu yüzden artış gösteriyor. Her ne kadar Ripple şirketi böyle bir açıklamayı duyurmuş olmasa da eğer böyle bir durum varsa ilerleyen günlerde bunun açıklaması yapılacaktır.

Ancak uzmanlara göre ortaya atılan ilk iddia daha gerçekçi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu