AnalizXRP

Ripple (XRP) Teknik Analizi – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

XRP'de önemli seviyeler...

Son bir hafta içerisinde %40’a yakın değer kaybeden Ripple (XRP), yayın saati itibariyle 0.42 dolar üzerinden değerleniyor. Hafta sonu nedeniyle trade iştahının az olması ve hacimsizlikten kaynaklanan düşüşler, tüm piyasayı etkiliyor. Bu düşüşlerden etkilenen XRP, önemli bir destek alanında mücadele ediyor.

Günlük grafikte uygulanan Fibonacci Düzeltmesine göre XRP, son üç gündür 0.424 – 0.441 dolar aralığında fiyatlanıyor. Bu gece gerçekleşecek olan hafta kapanışını bu alan üzerinde geçirmesi ya da en azından 0.40 dolar üzerinde olması XRP için önem arz ediyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu alanın ve 0.40 doların altında bir kapanış olması halinde fiyatın alt destek seviyelerine kadar indiği gözlenebilir. Ancak bu seviyelerin korunması ve genel piyasa durumunun iyiye gitmesi XRP’de de yükselişin gözlenmesini sağlayabilir.

4 Saatlik Görünüm

Üzerindeki davalar nedeniyle çok sarsılan ama sonrasında kendini toparlayan Ripple, 13 Şubat’tan bu yana gelen bir düşüş trendi içerisinde bulunuyor. 22 Şubat günü bu trendi kırmaya yönelik hareketi başarısız olan XRP, destek üzerinde kalmaya çalışıyor. 4 Saatlik grafik üzerinde 0.41 dolarlık destek üzerinde bulunan fiyatın yükselişe geçmesi halinde 0.438 dolarlık ara direnç bulunuyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Ayrıca düşüş trendi çizgisi olan sarı trend çizgileri ve daha önce birkaç defa destek olan yeşil trend çizgisi, fiyatın önünde artık bir direnç niteliği taşıyor. Her şeye rağmen XRP bu dirençleri geçebilirse, yatayda bulunan 0.46 dolar üzerinde 0.51 dolara kadar bir sıçrama görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu