coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) yeni kurulan bir yatırım fonuna dahil edilmedi

Ripple (XRP) yeni kurulan bir yatırım fonuna dahil edilmedi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Morgan Creek Capital tarafından desteklenen ve 1,5 milyar dolarlık varlığı elinde bulunduran Morgan Creek Digital bir Dijital Varlık Fonu oluşturdu. Oluşturulan fona Bitwise şirketi de ortak oldu.

Kurulan fonun kurumsal yatırımcıları hedeflediği açıkladı. Bünyesinde ilk etapta sekiz tane kripo parayı barındıracağını söyleyen şirket, bu kripto paralar arasına XRP ve Stellar gibi tokenleri dahil etmedi. Dahil edilmeme sebebi olarak bu coinlerin pre-mine tokenler olduğu gerekçesi gösterildi. Pre-mine token, daha madencilik işlemlerine başlamadan bir kısmı proje liderleri tarafından oluşturulmuş tokenlere deniliyor.

Özellikle XRP, Ripple şirketinin elinde olan bir kripto para olması sebebiyle madenciliği yapılmıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Morgan Creek Digital yöneticisi Anthony Pompliano, “Bit tokenin yüzde 30’undan fazlası bir merkez tarafından arz edilmiş ise bunu bünyemize dahil etmiyoruz. Çünkü bu tarz coinlerde daha fazla risk olacağını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Hacme göre 3. kripto para konumuda olan XRP‘nin bu fonda bulunmaması XRP yatırımcılarını bir hayli üzdü.

Fon bünyesinde Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, EOS, Zcash, Monero, DASH, Omisego ve Ethereum Classic bulunuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail