AnalizXRP

Ripple (XRP) Yükselişe Devam Edecek Mi? – XRP Fiyat Analizi

Her şeye rağmen yükselen XRP’yi teknik açıdan inceliyoruz.

Geçtiğimiz ay SEC’le başının belaya girmesinden sonra hızla değer kaybeden Ripple (XRP), en hacimli kripto paralar listesindeki sırasını Litecoin’e kaptırmıştı. Ardından yaşadığı olumlu haberler ile yükselişe geçen XRP, “kepçeyle kaybettiklerini kaşıkla toplamaya” devam ediyor.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Ve Stellar (XLM) Aşkı Bitti! – Yollarına Nasıl Devam Edecekler?

Temel analiz tarafında da 6 Ocak günü gelen Ripple raporu haberi, grafikteki tekniği güçlendirerek yükselişin fitilini ateşledi. Ayrıca Stellar (XLM) fiyatının da arkasında kalan XRP, tekrar XLM’i geçti. Peki giderek kendini toparlayan XRP’yi şimdi ne bekliyor?

İlgili Haber
Ripple İddialı XRP Raporunu Yayınladı, XRP Uçuşa Geçti!

Ripple (XRP) Günlük Görünüm

Yaklaşık 15 milyon dolarlık piyasa hacmiyle yeniden 4. sıraya yerleşen XRP, yayın saati itibariyle 0.328 dolar üzerinden alıcı buluyor. Fiyatın önemli bir seviye olan 0.30 dolar üzerinde ve 20 günlük hareketli ortalama üzerinde olması yatırımcılara güven veriyor.

Bu yükseliş hareketlerinin devam etmesi halinde 0.354 – 0.367 dolar aralığı önemli bir direnç olarak görülüyor. Bu seviye üzerindeki mum kapanışları fiyatın 0.42 dolar direncine yükselmesini sağlayabilir.

Gelebilecek olumsuz bir haber veya BTC hareketinde yaşanacak sert düşüş, XRP fiyatını 0.30 dolar seviyesine kadar geriletebilir ve bu seviye altındaki kapanışlarda stop olunabilir.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükselen Trende Devam Mı?

4 saatlik grafik ışığında, fiyatın yakaladığı yükselişin bir boğa filaması oluşturduğu görülüyor. Bir süre yükselen kanal içerisinde bulunan XRP, bu kanalı yukarı yönlü kırmış ve yükselişin devam edeceğinin sinyalini veriyor. Beklenen yükselişin gelmesi halinde fiyatın 0.456 dolar seviyesine yükseldiğini görebiliriz. Ancak bu seviyeden önce gelen 0.38 dolarlık direnç seviyesi de yerini koruyor.

Düşüş yönlü senaryoda ise kırılmış olan yükselen kanalın fiyata destek olacağı düşünülüyor. Burada 0.245 – 0.255 dolar aralığına kadar parçalı alım yapılabilir. Ancak 0.245 dolar altındaki kapanışlarda stop olmak yerinde olacaktır.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

XRP teknik anlamda ne kadar yükseliş yönlü işaretler verse de XRP’nin çalkantılı bir dönem içerisinde olduğu unutulmamalıdır. Hem bu durum hem de BTC’nin hareketleri, yönün birden aşağıya dönmesine neden olabilir. Yani her zaman düşüş yönlü senaryoyu da hesaba katarak pozisyon almak mantıklıdır.

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
al murat

xrp her zaman heycanlandıran bir coin oldu bizim için xrp güveniyoruz.

Ertan SARI

Haklısın


Başa dön tuşu