BitcoinHaberlerXRP

Ripple Yöneticisi Uyardı: Bitcoin ve XRP’yi Bekleyen Büyük Tehlike

Ripple Baş Teknoloji Yöneticisi David Shwartz kripto paraları bekleyen ciddi bir tehlike için uyardı.

Teknolojik gelişmeler her ne kadar insanların hayatlarını kolaylaştırsa da, özel hayatın gizliliği ve güvenlik unsurlarının teknolojik gelişme karşısında her geçen gün zayıfladığı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Ripple Baş Teknoloji Yöneticisi David Shwartz bu konuya dikkat çekerek, gelişen teknoloji ile birlikte artan kuantum hesaplamalarının Bitcoin ve XRP gibi kripto para birimlerini ve interneti güvenli tutmaya yarayan kriptografik algoritmaları kıracağını söyledi.

Bu konuda derin endişeler taşıyan Shwartz, SHA-2 ve ECDSA (eliptik eğri kriptografisi) gibi algoritmaların başarısız olması durumunda tüm sistemin çökeceğini, Bitcoin ve XRP gibi kripto paraları yönetme yeteneğinin kaybolma tehlikesiyle karşılaşabileceğinin altını çizdi.

Shwartz, kripto para sektöründe yer alan bir çok insanın kuantum hesaplamalarını yakından takip ederek, algoritmaların güvenilirliklerini kaybedeceği anı kestirmeye çalıştığını belirtti.

Bu konuda çalışmalar yapan geliştiricilerin, kuantum fiziğinin özeliklerinden yararlanan teknoloji ile kripto para birimini kıracak seviyeye gelmesi için en az 8 yıl olduğunu belirten Shwartz, kendisinin bu konuda temkinli ve endişeli bir gözlemci olduğunu ifade etti.

Böyle bir sorunla karşılaşıldığı anda; sorun çözülünceye kadar sistemin dondurulabileceğini belirten Shwartz özellikle küçük yatırımcıların bu konudan dolayı endişelenmek zorunda olmadıklarını hatırlattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu