HaberlerXRP

Ripple’a Dava Açan SEC Eski Başkanından Kripto Para Açıklaması!

Jay Clayton, kripto paraların kalıcı olduğunu düşünüyor.

Kripto para sektörüne yönelik yaptığı sansasyonel açıklamalar ve attığı inanılmaz sert adım ile tanınan SEC’nin eski başkanı Jay Clayton, şimdilerde ise tam bir kripto para dostuna dönüşmüş durumda.

Clayton’dan Kripto Para Yorumu

Clayton, 23 Eylül tarihinde Squawk Box programında yaptığı açıklamalarında kesinlikle kendisini tanıyanları şaşırttı. Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Clayton, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin “kişisel” olarak kalıcı olduğunu düşündüğünü belirtti.

Wall Street’in en ünlü isimlerinden olan ve Ripple’a karşı görevinin son aylarında dava açan Clayton, özellikle Bitcoin tabanlı bir ETF’e onay vermemesi ile de tanınmıştı. SEC içerisindeki görevini bitirir bitirmez bir kripto para fonunda danışman olarak göreve başlayan Clayton’ın bu hamlesi ise kendisinin aslında sadece paranın peşinde koştuğunu ortaya koydu. Clayton, görev süresi bitince One River Digital isimli kripto para fonunda çalışmaya başladı. Clayton buna ek olarak Apollo Global Management isimli başka bir fonda da yöneticilik yapmakta.

Coinbase kripto para borsasının yakın zamanda attığı adımı ve SEC’nin bunu reddetmesini de yorumlayan Clayton, sektör için regülasyonun olmazsa olmaz olduğunu vurguladı. Ünlü isim, önde gelen kripto para şirketlerinin regüle edilmeye devam edileceğini ve bunun sektörü de etkileyeceğini vurguladı.

Clayton’ın bu açıklamaları kripto paraların kalıcı olacağına ancak bunların devlet kontrolünde tutulmaya çalışılacağına işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu