HaberlerXRP

Ripple’da (XRP) Patron Satışları Hızlandırdı! “Her Gün Milyonlarca Satacak!”

XRPScan verilerine göre Jed McCaleb son 10 günde yaklaşık değeri 195 milyon dolar olan 140 milyon XRP sattı.

Ripple SEC tarafından açılan dava nedeniyle boğa koşusuna biraz geriden dahil oldu. Dava sonrası borsalardan gelen delist haberleri ile 0.17$ seviyelerine kadar geri çekilen XRP, Nisan ayı itibariyle oyuna yeniden dahil oldu ve 1.96$’a kadar yükseldi.

Fiyatı Baskılıyor

XRP’nin başındaki dertler arasında sadece SEC davası bulunmuyor. Eski yönetici Jed McCaleb fiyatı baskılayan unsurlar arasında yer alıyor.

XRPScan verilerine göre Jed McCaleb son 10 günde yaklaşık değeri 195 milyon dolar olan 140 milyon XRP sattı.

Eski patronun cüzdanında hala 454 milyon XRP bulunuyor.

McCaleb’in tacostand cüzdanına ilişkin veriler incelendiğinde Bitcoin’de dün yaşanan çöküş sırasında 22.5 milyon XRP’nin satılmak için çıkış yaptığı anlaşılıyor.

Patronunu cüzdanından buna benzer bir çıkış işlemi de bugün yaşandı. 32 milyon dolar değerinde 22.5 milyon XRP tacostand cüzdanından çıkış yaptı.

“Her gün 22.5 milyon XRP satacak”

Analist Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in önümüzdeki 7 gün boyunca her gün 22.5 milyon XRP satacağını düşünüyor.

Jed McCaleb Satışları Ne Demek?

Stellar’ın (XLM) kurucusu Jed McCaleb, Ripple’ın eski kurucularından. McCaleb, 2013 yılında Ripple’dan ayrılırken yapılan anlaşmaya göre, düzenli olarak elindeki XRP’leri satabiliyor. Ancak bu XRP’leri tek seferde satmasına izin verilmiyor. McCaleb ile yapılan anlaşmaya göre, McCaleb’in günlük satış limiti ortama XRP hacminin %1’i ile sınırlı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu