HaberlerXRP

Ripple’dan Bir İlk Daha

Ripple şirketi bir ilke imza atarak ISO 20022 standardına sahip oldu.

Ripple şirketi bir ilke imza atarak finansal kurumlar arasında elektronik veri alışverişi için bir standart olan Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) 20022’nin sahibi oldu.

ISO 20022 standardı şu an dünyanın 70 ülkesinde kabul görüyor. Ripple’ın 2023’e dek global finansal işlemlerde yüzde 87’lik bir desteğe sahip olacağı belirtilen ISO 20022’ye üye olması kripto para birimlerinin ve DLT’nin daha fazla onay bulmasını kolaylaştıracak.

Bunun yanı sıra söz konusu üyelik Ripple ve müşterilerinin sınır ötesi ödeme işlemlerinde çok daha fazla söz sahibi olmasının da önünü açacak önemli bir gelişme.

Finansal kurumlar arasında birlikte çalışabilirlik söz konusu olduğunda büyük bir öneme sahip olan ISO 20022, SWIFT ve Visa gibi ödeme kuruluşlarının yanı sıra birçok uluslararası şirkete ve bankaya da ev sahipliği yapıyor. Ripple ise bu standarda sahip ilk dağıtık defter teknolojisi (DLT) odaklı şirket konumuna geldi.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilme noktasında çok daha verimli hale gelecek olan Ripple, bu yolla müşteri tabanını genişletebilme potansiyelini de yükseltmiş olacak. Söz konusu üyelik ayrıca Ripple CEO’sunun geçen yılın sonunda açıkladığı  işlem hacminin (yüzde 600) ve müşteri tabanının (yüzde 30 ila 40) beklenen düzeye ulaşması için önemli bir adım olacağa benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu