HaberlerXRP

Ripple’dan Pandemi Mağdurlarına Dev Yardım

Şirketin 2 yıl önce başlattığı “Ripple for Good” isimli sosyal etkinlik projesi pandeminin olumsuz etkilerini gidermek için mücadele ediyor.

Ripple şirketi coronavirüsle mücadelede oldukça aktif bir rol oynamaya hazırlanıyor. 2 sene önce 100 milyon dolarlık bir ödenekle kurulan “Ripple for Good” isimli sosyal etkinlik projesi aracılığıyla virüsle mücadele noktasında San Francisco merkezli 5 gıda bankasına yardımda bulunulacağı açıklandı.

Dünyanın birçok ülkesindeki ekonomik gidişatı son derece olumsuz etkileyen pandeminin ilerleyen süreçte gıda kıtlığına sebep olmasından korkulurken virüsün etkilerini yoğun şekilde yaşayan San Francisco’nun körfez bölgesinde işsizlik oranının artması beraberinde gıda krizini de getirdi.

Ripple tam da bu noktada harekete geçti ve “Silikon Vadisi Gıda Bankası”na 5 milyon dolarlık bağışta bulundu.
Gıda Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre işsizlik sebebiyle gıda alışverişini yapmakta zorlanan insanların yardım çağrılarını karşılamak için çalışılıyor. Şirket ayrıca mart ayında kar amacı gütmeyen kurumlara ekstra 200 bin dolarlık bağışta bulunduğunu paylaştı.

Kurumun İkinci Hasat CEO’su Leslie Bacho yardım hatlarının önceden günde ortalama 180 çağrı alırken son zamanlarda bu sayının 1.200’lere dayandığını belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu