blank
BorsaHaberlerKripto Para

Ripple’dan Sonra Sıra BitMEX Davasında

Ripple sonrasında sektörün en çok merak ettiği BitMEX davası için tarih belli!

Kripto para sektörünün büyümesi, sanıldığı gibi sadece olumlu yönleri ile beraber gelmiyor. Kripto para yatırımcıları son dönemde ciddi kazançlar elde etse de özellikle regülasyon cephesinde işlerin hızlandığı ve davaların sayısının da arttığı görülüyor.

Ripple’dan Sonra Sıra BitMEX Davasında

2020’nin son günlerinde Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davasından sonra ise şimdi bütün gözler 2022 yılında görülecek olan BitMEX kripto para borsasının davasına çevrildi. BitMEX, dünyanın en büyük Bitcoin türev ürün alım satım platformlarından birisi ve bu yönüyle kesinlikle davanın önemi de artıyor.

BitMEX’in kara para akladığına yönelik iddialar ile kuruculara ve eski CEO’ya şimdiden belirli cezalar verilse de asıl davanın henüz başlamadığı biliniyor. Bir zamanların lider kripto para borsası BitMEX, bu sebeple de aslında gözden düştü. Kurucu ortak ve eski CEO Arthur Hayes, kurucu ortak Benjamin Delo, CTO Samuel Reed ve BitMEX’in ilk sahibi Gregory Dwyer’ın asıl yargılanacağı dava ise Mart 2022’de başlayacak.

Law360 tarafından aktarılan bilgilere göre dava tarihi 28 Mart 2022 olarak açıklandı ve davada hem kurucular hem de borsa yargılanacak. Bu tarih geldiğinde ise kripto para sektöründe ciddi bir panik yaşanması muhtemel olabilir. Söz konusu tarihin 4 yıllık döngüler halinde ilerleyen boğa piyasasının tahmini bitiş dönemine denk geliyor olması ise yatırımcıların paniğini daha çok arttırabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu