HaberlerXRP

Ripple’dan Yeni Bir Ortaklık Haberi Daha!

Dünyanın önde gelen ödeme sağlayıcılarından Intermex, bundan böyle sınır ötesi ödemeler için RippleNet'in ODL'sini kullanacak.

Ripple ile ilgili son gelişme yeni bir ortaklık haberiyle yankı buldu. Şirketin resmi Twitter hesabından paylaşılan iletiyle ödeme şirketi International Money Express (Intermex) ile yeni bir ortaklık gerçekleştirildiği ilan edildi.

Intermex, sınır ötesi ödeme işlemleri için XRP’nin düşük maliyetli işlem ücretlerinin kendileri için büyük avantaj sağlayacağını ifade etti. Şirket, sınır ötesi ödemeleri daha kolay hale getirebilmek adına Ripple’ın On-Demand Liquidity’sinden (ODL) yararlanacak.

Intermex CEO’su Bob Lisy, Ripple şirketiyle kurmuş oldukları ortaklıktan dolayı mutlu olduklarını ve büyümeyi artırarak daha fazla verimlilik sağlamak adına RippleNet ve ODL’de yeni çözümler uygulamayı büyük bir hevesle beklediklerini ifade etti.

ODL Nedir?

Ripple tarafından 2018’in Ekim ayında başlatılan ve RippleNet’in bir parçası olan ODL (Talep Üzerine Likidite) bugün dünyanın birçok ülkesinde kullanılan bir ödeme çözümüdür. Halihazırda Meksika, Filipinler ve Avustralya pazarlarını destekleyen sistem, çok yakında Brezilya’da da kullanılır hale gelecek. Ripple’ın yaptığı açıklamalara göre Asya-Pasifik (APAC),  Orta Doğu, Avrupa, Latin Amerika (LatAm) ve Afrika (EMEA) genelinde de faaliyete geçilecek.

ODL çözümünü kullanan şirketlere yakın bir zamanda MoneyGram da dahil oldu. MoneyGram haricinde FlashFX, GoLance ve Viamericas de kullanıcı şirketler arasında yer alıyor.

Intermex ise 1994’te kurulan ve ilk başta Latin Amerika-Karayip hattına odaklanan, ABD ve Meksika arasındaki para aktarımlarında önde gelen en büyük hizmet sağlayıcılardan biri konumunda. Şirket bir yılda 30 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştiriyor ve toplamda 100 bin ödeme noktasına sahip bir ağa sahip. 17 ülkeye hizmet sunan Intermex, bu yeni ortaklıkla artık ABD ve Meksika arasındaki ödemeler için ODL’yi kullanacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu