HaberlerXRP

Ripple’ın Halka Arzı Felaket Mi Yoksa Yeni Rekor Mu Getirir?

Davos Zirvesi'nde Ripple IPO'su ile ilgili açıklamalarda bulunan Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, piyasayı hareketlendirecek açıklamalarda bulundu.

21 Ocak’ta başlayıp 25 Ocak’ta biten Davos Zirvesi’nde gerçekleşen Wall Street Journal etkinliğinde Ripple’ın geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, bir yıl içerisinde şirketin halka arz edilebileceğini açıkladı.

İlgili Haber
Ripple CEO'su Brad Garlinghouse: 12 Ay İçerisinde Halka Arz Gerçekleşebilir

Olası bir IPO’nun (halka arzın) Ripple üzerindeki etkilerini değerlendiren uzmanlar, Ripple’ın mevcuttaki 10 milyar dolarlık değerinden çok daha fazla değerlenebileceğini ifade ediyorlar. Ancak olumsuz düşünenler de yok değil…

IPO Sayesinde Neler Olacak?

Olası bir IPO’yu şirket için “doğal bir evrim” olarak değerlendiren Garlinghouse’ın belirttiği gibi bir IPO gerçekleşecek olursa Ripple’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin ya da IPO yapan herhangi bir ülkenin menkul kıymet borsalarına giriş yapması mümkün olabilir. Bunun sonucunda da Ripple hisseleri bu borsalarda rahatlıkla alınıp satılabilecek hale gelebilir.

Böylece yatırımcılar herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan hisse alımı işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ancak tüm bunlara rağmen IPO konusuna çok da sıcak bakmayan analistler de var. Nitekim Anondran’a göre Ripple için IPO yapmak demek felaketle eşdeğer! Kaldı ki analiste göre “Ripple zaten bu zaman kadar değersiz coinler üretip bunları piyasaya pompalayarak yeterince dolar elde etti.”

Tanınmış analist Hodor ise Söz konusu IPO’nun “oyunu değiştireceğini” ifade etti. Hodor daha önce de Ripple’ın IPO yapması gerektiğinden bahsetmişti. Analist konuyla ilgili attığı son tweette Ripple’ın IPO’suyla ilgili değerlendirmelerini blog yazısında ele aldığını ve analizlerinin birçok kişiyi şaşırtacağını yazdı.

Olası bir IPO sayesinde Ripple hatırı sayılır bir kazanç elde edeceğini ve hisse satışlarının Ripple’ın kapasitesini artıracağını ve birçok yeni iş kapısı açacağını ifade etti.

Compound Block Genel Konsey üyesi Jake Chervinsky ise XRP’nin bir menkul değer olup olmadığıyla alakalı davasının askıda kalmasının Ripple’ın IPO konusundaki hareketini engelleyebileceğini düşünüyor.

Tüm bu gelişme ve haberlere rağmen Ripple IPO’sunun ne zaman gerçekleşeceği dahası yüzde yüz gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusu hala belirsizliğini koruyor ve olası bir IPO’nun XRP değerini nasıl etkileyeceği de bilinmiyor. Ancak genel görüş, yatırımcıların Ripple’a olan güvenini son zamanlarda kaybetmesinden dolayı pek de olumlu değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu