XRP

Ripple’ın İkinci Davasında Yeni Gelişme: XRP İle İlgili Sırlar Ortaya Çıkacak!

Ripple'a toplu dava açan Bradley Sostack, e-postaların incelenmesini istedi.

Ripple sadece ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile boğuşmuyor. Firmanın aynı zamanda XRP satışlarından dolayı Bradley Sostack tarafından dava edildiği bilinmekte. SEC davası ile ilgili hala bir gelişme olmasa da Sostack cephesinden yeni bir hamle geldi.

Ripple’ın İkinci Davasında İşler Kızışıyor

Bradley Sostack yakın zamanda yaptığı başvurusunda Ripple’ın e-postalarının mahkeme tarafından incelenmesini talep etti. Ripple ve SEC arasındaki e-postaların özellikle 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren olacak şekilde ibraz edilmesini isteyen Sostack, birçok şeyi değiştirebilir.

Ripple’ın sahip olduğu birçok özel belgenin üzerindeki gizliliğin de kaldırılmasını talep eden davacı, bu sayede her şeyin ortaya çıkacağını düşünüyor. Sostack’ın asıl talebi ise çok daha çarpıcı.

Davacı isim Ripple’ın sitesinde ve her kanalı ile yazılı belgesinde bulunan “yanlış yazımların” düzeltilmesini istiyor. Sostack aslında burada XRP’nin net bir şekilde menkul kıymet ilan edilmesinin ve bunun belirtilmesinin peşinde. Sostack’e göre tabii ki Ripple’ın “kelime oyunları” yaptığı metinler de bunu kapsıyor.

Ripple Avukatları Karşı Çıktı

Bu talep ile ilgili duruşma ise 25 Mart 2021 tarihinde görülecek. Ripple avukatları ise buna cevap olarak SEC ve Ripple arasındaki görüşmelerin bu davadan bağımsız ve bununla alakasız olduğunu vurguladı.

Sostack ise bunun dava ile ilgili olduğunu belirterek talebini yineledi. Sostack’a göre SEC’nin açtığı dava da Sostack ile aynı amaca hizmet ediyor ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi gerekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu