HaberlerXRP

Ripple’ın (XRP) Aradığı Kan Suudi Arabistan’dan Mı Gelecek?

Ripple ortağı MoneyGram'ın Suudi Arabistan’ın önde gelen bankalarından Al Rajhi Bank ile ortaklık imzalaması XRP yatırımcılarını umutlandırmaya yetti.

Ripple şirketinin arkasında olduğu ünlü kripto değer XRP, bir süredir yaşadığı olumsuz gidişatı kırma yollarını arıyor. Özellikle pandemi kaynaklı piyasa düşüşünden son derece sert etkilenen kripto değerlerin başında gelen XRP’nin 3.lüğü Tether’e kaptırmasının ardından yatırımcılarını tedirgin eden gidişatını Ripple’ın imzalamış olduğu ortaklıklar belirleyecek gibi görünüyor.

Ripple ile ortaklığı sonrasında Ripple ödeme çözümü olan ODL’yi kullanma yoluna giden MoneyGram, XRP yatırımcılarını umutlandıracak yeni bir haberle gündeme geldi.

Suudi Arabistan’ın önde gelen bankalarından biri olan Al Rajhi Bank ile ortaklık imzalayan MoneyGram, bu girişimi sayesinde XRP’nin de Arabistan yolculuğunu başlatmış oldu. Nitekim bu ortaklık sayesinde dünyanın en büyük İslami bankası olan ve toplam varlık değerinin 90 milyar dolar olduğu bilinen Al Rajhi Bank da Ripple’ın ODL’sini kullanacağa benziyor.

Daha önce MoneyGram sayesinde Mısır piyasasına giriş yapmış olan Ripple’ın bu son ortaklık sayesinde XRP’nin kullanım alanını çok daha üst seviyelere taşıması olası görünüyor. Eğer Al Rajhi Bank gibi sektör devi bir banka ODL çözümlerinden yararlanma yoluna giderse bu durum XRP’nin aradığı kan olabilir.

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Western Union’ın MoneyGram hisselerine talip olduğunu açıklaması da XRP yatırımcılarını büyük oranda heyecanlandırmıştı.

İlgili Haber
Western Union, Ripple'ın Yeni Ortağı Mı Oluyor?

Bakalım MoneyGram cephesinden ardı ardına gelen bu haberler XRP yatırımcılarının beklediği likidite oluşumuna yardımcı olmaya yetecek mi?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu