XRP

Ripple’ın (XRP) Binance Etkisi İle Ani Yükselişi İnsider Trading’le Mi Alakalı?

Geçtiğimiz günlerde Binance Future borsasında listelenmesinden sonra yüzde 15 oranında artan XRP'de yapay bir artış mı var?

Ripple’ın (XRP) Binance Futures’ta listelenmesinin hemen akabinde XRP fiyatının yükselişe geçmesi içeriden bilgi alındığı dedikodularını da beraberinde getirdi. Nitekim Litecoin de Binance Futures’ta yer bulmasına rağmen LTC fiyatlarında herhangi bir artış yaşanmaması da söz konusu soru işaretlerinin giderek tırmanmasına yol açtı ve Binance CEO’su Changpeng Zhao konuyla ilgili açıklama yapma gereği duydu ve “insider trading*” iddialarını reddetti.

Öte yandan birkaç saat önce Binace Futures’ta listenen EOS da tıpkı LTC gibi fiyat olarak çok olumlu etkilenmedi.

CZ’ye Göre Bu İnsider Trading Değil, Sadece FUD!

Ünlü CEO’ya göre sözleşmeler herkesin bilgisine açık şekilde API’ya eklendi ve bu durumun insider trading ile alakası yok.

CZ insider trading haberlerini yalanlayadursun listelenme haberinden hemen 1 saat sonra XRP fiyatları ani bir yükselişe geçti ancak söz konusu yükseliş kısa sürdü. Zhao’ya göre bu ani yükselişin sebebi, XRP’nin yüksek likidite ile birkaç farklı borsada işlem görmekte olan ilk 10 dijital para biriminden biri olması. Bu yüzden de bu yükselişi doğal karşılamak gerek.

İlgili Haber
Binance'ten Ripple Yatırımcılarını Sevindirecek Haber! XRP Fiyatı Yüzde 10 Arttı!

Ancak yine de an itibarı ile hemen hemen yükselişten önceki seviyesine dönen XRP fiyatı birçok kişiye göre manipülatif şekilde yükseliş yaşadı.

*Insider Trading Nedir?

Türkçe’ye “içeriden öğrenenlerin ticareti” olarak çevrilen bu işlem henüz kamuya açıklanmamış olan bilgileri kendisine veya üçüncü kişilere menfaat sağlamak amacıyla kullanarak sermaye piyasasında işlem yapanlar arasında fırsat  eşitliğini bozacak şekilde haksiz yarar sağlamaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu