Kripto HaberleriHaberlerRipple'ın (XRP) Kolombiya Ortaklığında Yeni Gelişme Yaşandı! Resmi Açıklama Geldi

Ripple’ın (XRP) Kolombiya Ortaklığında Yeni Gelişme Yaşandı! Resmi Açıklama Geldi

Takip et

Barselona merkezli bir yazılım geliştirme firması ve Ripple (XRP) ortağı Peersyst Technology, tarihi bir başarıya imza atarak Kolombiya’daki ilk mahkeme kararını XRPL üzerinde kaydetmek üzere Ulusal Tapu Sicilinin ilk versiyonunu kullanıma sunduğunu duyurdu.

Ripple Ortağı Şirket, Kolombiya Hükümeti İle Anlaşma Yapmıştı

Peersyst Technology, Kolombiya’daki tapu sicil bilgilerini kaydetmek ve tescil etmek için Kolombiya hükümeti ile bir anlaşma yapmıştı. Mülkiyet tapusu incelemeleri hala oldukça zahmetli ve öncelikle kağıt temelli bir süreçtir. Bu anlaşma, kayıt işlemlerini Blockchain’e taşıyarak mülkiyet işlemlerini önemli ölçüde hızlandırmayı ve yerel ekonomiyi canlandırmayı amaçlıyor.

Ripple ağında çalışan kripto para şirketinin ilk kullanım alanı, Kolombiya Hükümeti için arazi ödül kayıt sistemi olacak olan XRP Ledger (XRPL) üzerine inşa edilmiş bir dijital varlık noter tasdik yazılımıdır.

İlgili Haber
Kolombiya'dan Ripple (XRP) Kullanımı Haberi Geldi!

Dijital varlıkların XRPL’ye kaydedilmesini ve QR kodu kullanılarak gerçekliğinin doğrulanmasını sağlayan XRP damgasını kullanan çözüm, Kolombiya Ulusal Arazi Ajansı “AgenciaTierras” için uygulamaya konuldu.

Girişim, Kolombiyalılara güven sağlamak için kısa vadede 100.000’den fazla kararı kaydetmeyi hedefliyor.

Peersyst Technology, uzun süredir Ripple ortağı olmasının yanı sıra, farklı bir NFT projesi için Wave 2 XRPL fonunun da sahibiydi.

XRP Çapraz İşlemleri Artık Wanchain Köprüsü Üzerinden Mümkün

Merkezi olmayan bir Blockchain interoperabilite çözümü olan Wanchain tarafından geliştirilen en son köprü, artık XRP çapraz zincir işlemlerinin XDC Ağı üzerinde gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

Son aylarda çeşitli XRPL birlikte çalışabilirlik girişimleri öne çıktı. Bu noktada Multichain, Sologenic ve onXRP.com gibi projelerle işbirliği yaparak önemli bir rol oynamaya devam etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları