blank
BitcoinHaberler

Risk İştahı Azaldı, Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Piyasalarında Korku Zirvede!

Kripto para piyasalarında korku hakim.

Bitcoin’in 50.000$ altında işlem görmeye devam etmesi yatırımcılardaki tedirginliği artırıyor. Yatırımcılar ralliye kısa bir mola verilebileceği endişesiyle alım yapmaktan çekiniyor.

Geleneksel borsalara nazaran kripto para piyasası insan psikolojisinin etkilerinin daha çok görüldüğü piyasalardır. Piyasada oluşan fiyat hareketlerinin teknik ve temel analizle açıklanamadığı pek çok durumla karşılaşmışsınızdır.

Uzun süredir bu piyasada işlem yapan yatırımcılar, teknik ve temel analiz yanı sıra, genel yatırımcı kitlesinin duygusal durumlarını yorumlayıp ona göre de kendi yatırımlarını pozisyonlandırmaya açıktırlar.

Kripto para yatırımcılarının duygusal reflekslerini ölçmeye çalışan popüler analiz şirketinin, piyasa oynaklığı, pazar hacim ivmesi, sosyal medya ilgisi, Bitcoin hakimiyet grafiği ve internette kripto paralar ile ilgili yapılan araştırma türlerinin trendlerini baz alarak hesapladığı, “korku ve açgözlülük endeksi” bugün 100 üzerinden 31 puan olarak hesaplandı.

Bitcoin’de fiyatın 50.000$’ın üzerine çıkmakta zorlanması korkuyu artırırken, korku ve açgözlülük endeksi yılın en düşük seviyesini gördü.

Piyasalarda sıkça dillendirilen “Herkes açgözlü olduğunda kork, herkes korktuğunda açgözlü ol” sözünün bu defa geçerliliği olacak mı göreceğiz.

Öte yandan uzmanlar, Tükiye’de son dönemde kripto para borsaları ile ilgili yaşanan son olayların piyasadaki korkunun artmasından etkili olabileceğini düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

5 Yorum

  1. Kripto paralar bir aldatmacadır. Zengin olma hayali ile yaşamayı bırakın ne geldiyse bu yüzdendir…

    1. Büyük balıkları kapan kaptı küçük balıklar ya elde patlar yada öyle stabil kalır


Başa dön tuşu