AnalizBitcoinHaberler

Riskli Mi, Umut Vaat Edici Mi? Dünyanın Önde Gelen Finans Devleri Bitcoin (BTC) Hakkında Neler Düşünüyor?

Bankalar Bitcoin raporlarını yayınlamaya devam ederken öne çıkan önemli yorumları sizin için derledik, işte detaylar.

Bilindiği gibi finansal hizmet devi “Fidelity” geçtiğimiz günlerde hazırlamış olduğu bir raporda Bitcoin sadakatinin ülkelere sağladığı olumlu dönütleri masaya yatırmıştı. Söz konusu raporda BTC’yi erken benimseyen ülkelerin rakiplerine göre daha iyi durumda olacağı iddia edilmişti.

İlgili Haber
Trilyon Dolarlık Şirketten 2022'ye Yönelik Bitcoin (BTC) Açıklaması!

“Erken Davranan Kazançlı Çıkacak!”

Fidelity araştırmacıları, ülkeler arasında uluslararası düzeyde bir rekabet teorisinin ortaya çıktığına ve Bitcoin’i ilk benimseyenlerin büyük yarar sağlamaya hazır olduklarına inanıyorlar.

Bitcoin kullanımının artması halinde ise -ülkelerin kriptoya bir yatırım şekli olarak inanıp inanmadıklarına bakılmaksızın- her ülkenin bir sigorta şekli olarak Bitcoin almaya zorunlu hale geleceğini belirten uzmanlar, bu erken benimsemeden yararlanmak için 2022’de daha egemen ulus devletlerin Bitcoin alma yarışına hız vereceklerini belirtiyor.

Bu açıdan bakıldığında Bitcoin hamlesiyle büyük tepki çeken El Salvador’un diğer ülkelere göre bir adım önde olacağını söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Öte yandan dünyanın önde gelen bankaları peşi sıra 2021 yılı raporlarını yayınlamaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen en önemli 4 bankası Bitcoin konusunda görüşlerini bildirdi. ABD bankaları BTC için olumlu bir tablo çizdi ancak İsviçre merkezli UBS Bank ise çok da umut vaat edici bir değerlendirmede bulunmadı.

BTC’nin bir süredir içinde bulunduğu düşüş yönlü hareketlenme lider kripto para birimi yatırımcılarını beklemede kalmaya zorluyor ancak birçok uzman BTC’nin bu olumsuz gidişatının yeni yılda son bulacağına inanıyor.

Bankalar Ne Düşünüyor?

ABD merkezli Goldman Sachs, JPMorgan ve Bank of America; Bitcoin’le alakalı hazırladıkları son raporda olumlu tahminlerde bulundu. Goldman Sachs 100 bin, JPMorgan ise 146 bin dolarlık fiyat öngörülerini paylaşırken 2021’in Ekim ayında kripto varlık alanında çalışmalar başlattığını ilan eden Bank of America ise kripto endüstrisinin bugün geldiğimiz noktada göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğunu dile getirdi.

ABD menşeli bankaların tüm bu olumlu görüşlerine rağmen UBS Bank, önceki olumsuz yorumlarından geri adım atmış değil. Banka, Bitcoin’in yeni yılda da düşüş eğilimli hareketlerini sürdüreceği ve kripto sektörünün son derece riskli bir yatırım aracı olduğu konusunda ısrarcı.

UBS Bank Baş Yatırım Görevlisi Mark Haefele, kripto değerlerin ardındaki teknolojiyi desteklemekle birlikte kripto para sektörünü patlamaya hazır bir bomba olarak nitelendirdi ve “Kripto paralara ve coinlere direkt maruz kalmayı yalnızca risk toleransı yüksek yatırımcılar açısından makul buluyoruz.” diyerek özellikle Bitcoin’in son derece spekülatif olduğunu düşündüklerini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu