Bitcoin

Trilyon Dolarlık Şirketten 2022’ye Yönelik Bitcoin (BTC) Açıklaması!

Fidelity, 2022'de birçok başka ülkenin daha BTC alacağını düşünüyor.

Yönetimi altında 4,2 trilyon dolardan daha fazla varlık bulunduran Fidelity, kesinlikle finans piyasalarının en önemli isimlerinden birisi.

Kripto para sektörüne yönelik şüpheci yaklaşan ancak geçtiğimiz yıl kripto para alım satım hizmeti vermeye başlayan kurum, şimdi ise 2022’ye yönelik çok kritik bir açıklamada bulundu.

Fidelity tarafından yayınlanan raporda, 2021’de El Salvador‘un yaptığını 2022’de başka ülkelerin de yapabileceği konuşuluyor.

Varlık yönetim şirketinin 2021 raporuna göre geçtiğimiz yıl özellikle kripto para kabulü konusunda eşsiz fırsatlar sundu.

Fidelity uzmanları, El Salvador’un kripto para alım stratejisinin henüz başarılı olmadığını ancak ilk verilere göre ülkenin doğru yerde ilerlediğini düşünüyor.

İlgili Haber
Bank of America'dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: El Salvador'un Stratejisini Yorumladılar

Ülkeler BTC Almaya Başlayacak

Fidelity, 2021 yılındaki en büyük değişimin ise fiyat artışı değili, regülasyon olduğunu vurguladı.

Birçok farklı ülke kripto para regülasyonları konusunda adımlar attı ve kripto paralar artık dünyanın dört bir yanında regüle edilmekte.

Bu da El Salvador gibi başka ülkelerin kripto para kabulüne hız vermesini sağlayabilir. Fidelity’e göre Bitcoin kabulü arttıkça BTC almak isteyen ülkelerin sayısı da artacak.

Diğer ülkeler BTC’nin potansiyeline inanmasa da olası bir rekabette çok geç kalmamak için BTC almak zorunda kalabilir. Fidelity’nin tezi tam olarak buna dayanıyor ve uzmanlara göre bazı ülkeler gizli bir şekilde BTC almaya başlamış bile olabilir.

Fidelity burada hangi ülkenin ilk alım yapacağını açıklamasa da bunun aslında ekonomik durumu çalkantılı ülkeler olması beklenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu