coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRomanya Hükümetinden Takdir Edilecek Karar

Romanya Hükümetinden Takdir Edilecek Karar

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Romanya hükümetinin aldığı son karar ülkede sanal paraların yasal hale getirilmesi yönünde oldu. Ülkenin kripto paralar ile birlikte sanal paraları yasal hale getirme çabası bölge ülkelerine örnek teşkil ederken hükümetin bu konuda hazırladığı yasa maddeleri ve taslaklarının hazırlık aşamasında olduğu açıklandı. Yapılan açıklamalarda Romanya hükümetinin kripto paraları yasal hale getirmeye yönelik adımı sayesinde ülkede kripto paralar ve sanal paraların tamamına yakınının yasal bir statü sahibi olacak olduğu, bu sayede gelecekte vergi alımlarının da daha kolay olacak olduğu açıklaması yapıldı.

Yasal Hale Gelecek Ama…

Romanya’da sanal paralar yasal hale gelecek ama bunun için belirli bazı şartlar aranacak. Bu şartlar konusunda henüz daha basına açıklanan net bir kamuyou açıklaması yapılmazken gelecek süreçte bunların tamamının belirlenmesi ile birlikte nasıl şart ve kararlar olacak olduğu konusunda karar verilmiş olacak. Ülkenin kripto paralara da sanal para olarak geçmesi dolayısı ile daha fazla imkan tanıyabilecek. Ülkenin bu yasaları ne zaman tam anlamı ile devreye alacak olduğu konusu ise bu aşamada merak konusu sorulardan bir tanesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail