Kripto HaberleriHaberlerRus Hükümeti Petro’nun Desteklendiğine Dair Haberleri İnkar Etti

Rus Hükümeti Petro’nun Desteklendiğine Dair Haberleri İnkar Etti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rus hükümeti, gündemdeki tartışmalı mevzu olan petro iddialarını yalanladı. Tass, Cuma günü bir açıklama yaptı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Bilgi ve Basın Dairesi Başkan Yardımcısı Artyom Kozhin’nin Time dergisine Rus yetkilileri ve işadamlarının sistem hakkında sahte haber bilgisini verdiğini söyledi. Raporda bariz bir şekilde yalan olduğu eklenmiş durumda.

Kozhin aynen şu ifadeleri kullandı: “Rus finans otoriteleri, bu projeye herhangi bir şekilde katılmamışlardır. 21 Şubat 2018’de Moskova’da düzenlenen bir toplantıda Venezuela’nın Ekonomi ve Finans Bakanı Sayın Simon Zerpa, Rus ortaklarını yalnızca bu proje hakkında bilgilendirmek amacıyla, Rus Maliyeya Bakanı’na Petro ilgili bir kitapçık teslim etti.”

Etkili İsim Trump Oldu

İddialara göre Rus işadamları ile Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro arasındaki bağlantılarda öncü ismin Trump olduğu ortaya çıktı. En son yapılan yenilik ile Petro’nun da yasaklanmış olduğu ortaya çıktı. Bu yasaklanma konusunda çıkarılan engellerde de yeni yaptırımlardaki imzanın yine Trump’a ait olduğu öğrenildi.

Petro İçin Yeni Ticaret Kapısı

Yeni ticaret kapılarının da açıldığı alınan bilgiler arasında. Euro, Rus rublesi, Yuan ve Türk Lirası da artık bu sistem üzerinden işlem yapılabilecek olan para birimleri arasında. Yatırım yapmak isteyenler ve mevcut yatırımcılar Cuma gününden beri bu saydığımız para birimleri ile de ticaretlerini yapabilecekler. Fakat nereden yapılacağı hakkındaki belirsizlikler halen çözüme kavuşmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları