HaberlerKripto Para

Rusya Bankalar Birliği Kripto Para Cüzdanlarından Rahatsız! “Yasaklayalım”

Rusya Bankalar Birliğinden merkezi olmayan kripto para cüzdanları için yasak önerisi geldi.

Kripto para birimleri ile ilgili regülasyon çalışmalarına devam edilen Rusya’da bankalar birliği merkeziyetsiz cüzdanlarda kripto para saklamayı yasaklamak için milletvekillerine çağrıda bulundu.

Yerel haber kaynağı Izvestia’nın haberine göre Rusya Bankalar Birliği (ADB) borsaların gözetimi altında bulunmayan yani merkezi olmayan kripto para cüzdanlarında kripto para saklamanın suç sayılması gerektiğini düşünüyor.

Kripto para borsalarındaki geleneksel hesapların dışında kripto paraların saklanmasının yatırımcıları cüzdanları üzerinde tam kontrol sahibi yaptığını söyleyen ADB, bu durumun merkezi olmayan cüzdanların yatırımcıların kendi bankası niteliğinde olacağını belirtti.

Yatırımcıların kendi kripto paralarını kontrol etmesine izin verilmemesi gerektiğini düşünen Bankalar Birliği’nin Başkan Yardımcısı Anatoly Kozlachkov, söz konusu düzenlemeyi Rusya İçişleri Bakanlığı’nın yardımıyla hazırladıklarını söyledi.

“Suç kapsamında ele geçirilen ve merkeziyetsiz cüzdanlarda saklanan kripto para biriminin geri alınmasında ciddi sorunlar olduğunu düşünüyoruz.”

Bankalar Birliği’nin önerisine göre Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin merkezi olmayan cüzdanlarda saklanması durumunda cezai sorumluluk getirmek istiyor.

ADB ayrıca, merkezi olmayan cüzdanların yetkililerine de yatırımcılara cüzdan açmalarına izin vermeleri durumunda da cezai sorumluluk getirilmesini önerdi.

ADB’nin önerdiği düzenlemeye Maliye Bakanlığı söz konusu yasaklama ve cezai işlem önerisinin öngörülen şekilde değerlendirmeye hazır olduklarını söylerken bazı milletvekilleri ve uzmanlar, önerinin çok radikal ve uygulanması zor olduğunu düşünüyor.

300’den fazla Rus bankası ve finans kuruluşunu içeren bir kuruluş olan Rusya Bankalar Birliği, 2022 yılının başlarında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile işbirliği yapmıştı.

Binance yetkilisi Olga Goncharova, birliğin ülkedeki kripto para düzenlemesine odaklanan merkezine liderlik edecekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu