Kripto HaberleriBitcoin MadenciliğiRusya Maliye Bakanlığı: "Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Yasaklanmayacak"

Rusya Maliye Bakanlığı: “Bitcoin ve Kripto Para Madenciliği Yasaklanmayacak”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Rusya Maliye Bakanlığı’nın üst düzey bir yetkilisi, yaptığı açıklamasında Rusların evlerinde gerçekleştirdiği Bitcoin ve kripto para madenciliğini kısıtlamak zor olacağından bu tür bir yasağın anlamsız olacağını söyledi.

“Kripto Para Madenciliğini Yasallaştıracak Düzenlemelerin Son Aşamasındayız”

Aynı üst düzey yetkili, yaptığı açıklamasında Maliye Bakanlığı’nın şu anda Rusya’nın kripto para alanını yasallaştırmak için madencilik sektörüne uygulayacağı regülasyonların son aşamasında olduğunu da belirtti.

Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Politikası Departmanı direktörü Alexey Yakovlev, uygulanması zor olacağı için bu tür bir yasağın mantıksız olacağını söyledi.

Yakovlev, bu açıklamasını kripto para madenciliği sektörünün yasallaşması ve regülasyonuna dair Zoom üzerinden düzenlenen bir yuvarlak masa toplantısında yaptı.

Yerel medya kaynaklarına göre Yakovlev, söz konusu toplantıda kripto madenciliğini yasallaştıracak yeni kurallar için çalışmalarda sona gelindiğini söyledi.

Yetkiliye göre Rus makamları, kripto madenciliği sektöründeki aktivitelerin ekonomik olarak sürdürülebilir olmasını devam ettirmeye önem verecek.

“Rusya’nın Enerji Güvenliği Garanti Altında Olmalı”

Bununla birlikte Rus hükümeti kripto teknolojisi ile ilgili potansiyel riskleri de en aza indirmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili olarak Yakovlev, kara para aklama ve terörizmin finansmanı konularına dikkat çekti. Yetkili ayrıca Rusya Federasyonu’nun enerji güvenliğinin de garanti altında olması gerektiğini belirtti.

Ruslar için bodrum katlarında ya da garajlarında kripto para madenciliği yapmak giderek popülerleşen bir gelir kaynağı olmaya başladı. Özellikle de hane elektrik ücretleri son derece düşük olan Irkutsk gibi bölgelerde madencilik faaliyetleri artış gösteriyor.

Bölgedeki elektrik tüketimi geçtiğimiz yıla göre 4 kat arttı ve yetkililer bu artışın nedeninin insanların evlerinde Bitcoin ve kripto madenciliği yapması olduğunu düşünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları