BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Maliye Bakanlığı’ndan Yeni Kripto Para Açıklaması!

Rusya kripto para birimlerini tartışmaya devam ediyor.

Rusya bir süredir kripto para birimlerini tartışıyor. Merkez Bankası’nın kripto paraları ve madencilik faaliyetlerini yasaklayalım çağrısından sonra tartışmalar farklı bir boyuta taşınmış ve bu  çağrı hükümet tarafından destek bulmamıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’de hükümet ve merkez bankası arasında bir orta yolun bulunmasını istemişti.

Hali hazırda Türkiye’de olduğu gibi Rusya’da da kripto paralar ödeme aracı olarak kullanılamıyor. Rusya Maliye Bakanlığı bir ödeme aracı olarak olmasa da bir yatırım aracı olarak  kripto paralara izin veren düzenlemeler yapmak istiyor.

Yeni Açıklama Geldi

Rusya Maliye Bakanlığı’ndan bugün kripto para birimlerine yönelik yeni bir açıklama geldi. Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası’ndan kripto para birimlerine yönelik gelecek teklifleri kendi yaklaşımıyla çelişmediği sürece dikkate alacağını  ifade etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada hazırlanan yasa taslağı ile dijital para birimleri için yasal bir pazar oluşturulmasının amaçlandığı belirtildi.

Cuma günü Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığı arasında uzlaşma sağlanamadığına yönelik bazı haberler çıkmıştı. Maliye bakanlığı bu açıklaması ile, Merkez Bankası’ndan gelecek katkılara açık olduğunu ancak, kripto para birimlerinin yasaklamasına yönelik yaklaşımı kabul etmeyeceğinin altını bir kez daha çizmiş oldu.

Rusya Merkez Bankası’nın yasak gerekçeleri arasında finansal istikrar yönelik tehditler yer alıyor. Bu tehditler konusunda Rusya Maliye Bakanlığı’nın ikna olmadığını anlıyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu