BitcoinHaberlerKripto Para

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı: “Bitcoin ve Kripto Paraların Rusya’da Yasallaştırılması An Meselesi!”

Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Bitcoin ve kripto paraların Rusya'da yasallaşmasına yeşil ışık yaktı.

Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Rus devlet haber ajansı TASS’ın haberine göre Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların Rusya’da yasallaştırmasının sadece bir an meselesi olduğunu söyledi.

“Rusya Merkez Bankası ve Hükümet Bitcoin ve Kripto Paraların Yasallaştırılması Üzerinde Çalışıyor”

Manturov, New Horizon adlı bir eğitim etkinliğinde, Rusya’nın Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimini yasallaştırıp yasallaştırmayacağı sorulduğunda şunları söyledi:

“Asıl soru bunun ne zaman olacağı, nasıl olacağı ve nasıl regüle edileceğidir. Şu anda hem merkez bankası hem de hükümet bu konu üzerinde aktif olarak çalışıyor.”

Mevcut durumda Rus yetkililer kripto para ve bunların madenciliğinin geleceğini yoğun bir şekilde tartışıyor. Rusya Merkez Bankası, kısa bir süre önce kripto varlıkların finansal sisteme tehdit oluşturduğunu iddia ederek tamamen yasaklanmalarını talep etmişti.

Ülkenin maliye bakanı ise kripto varlıkların yasal olmalarını ve regüle edilmeleri gerektiğini söylemişti.

Rusya başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın doğal kaynak zenginliği avantajını vurgulamış ve iki kurumun uzlaşması gerektiğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Son Dakika! Putin'den Kripto Para Açıklaması: "Aranızda Anlaşın"

Manturov, New Horizon etkinliğinde Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Herkes bunun bir zaman meselesi olduğunu anlamaya başladı ve önünde sonunda, bir şekilde gerçekleşecek. Ancak yine belirtiyorum ki bu hukuki, doğru ve oluşturulacak kurallara uyumlu bir şekilde olmalı.”

Geçtiğimiz Şubat ayında Rusya hükümeti, ülkenin Maliye Bakanlığı tarafından sunulan Bitcoin ve kripto para regülasyon önerisini onaylamıştı. Aynı ay içinde Maliye Bakanlığı bir yasa tasarısı da sundu.

Rusya Maliye Bakanlığı’nın, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini düzenleyen mevzuatın bu yıl yürürlüğe girmesini beklediği ve ayrıca kripto para birimi ile ilgili olarak vergi tahsilatı üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu