AltcoinHaberlerKripto Para

Rusya, Sberbank’a Dijital Varlık Çıkarma Ve Takas Etme Lisansı Verdi

Artan baskılar sonucu zor günler yaşayan Rusya alternatif yollar arıyor.

Rusya‘nın Ukrayna’ya çıkartma yapmasının ardından Rus ekonomisine uygulanan baskı ve yaptırımlar sonucu oldukça zor günler yaşayan Rusya hükumeti, Sberbank‘a dijital varlık çıkarma ve takas etme lisansı verdi.

Söz konusu hareket Batı’nın uyguladığı yaptırımları biraz olsun köreltmek için fırsat oluşturabilir.

Bilindiği gibi ülkeye yaptırımlar Sberbank’ı da hedef almıştı. Banka ise artan baskılara daha fazla dayanamamış ve Avrupa pazarından çekileceği bildirmişti.

İlgili Haber
Rusya'nın En Güçlü Bankası Sberbank, Avrupa Pazarından Ayrılıyor!

Rusya merkez bankası tarafından bugün yapılan açıklamada ise ülkenin en prestijli bankasının kripto alanında söz sahibi olmasının önünün açılacağı bildirildi.

Sberbank ise dijital işlemlerin güvenliğini garanti eden Blockchain teknolojisini kullanacağını ve şirketlerin kendi dijital varlıklarını çıkarmalarına, kendi sistemi içinde çıkarılanları satın almalarına ve başka işlemler yapmalarına izin vereceğini söyledi.

Öte yandan Sberbank İcra Kurulu Başkanı German Gref, 2020’nin sonlarında “Sbercoin” adlı kendi kripto para birimlerini hazırlamak için JP Morgan ile birlikte hareket ettiklerini ancak söz konusu coinin henüz piyasaya sürülmediğini belirtti.

Bununla birlikte ülkeye uygulanan yaptırımların Sbercoin’in lansmanını veya Sberbank’ın JP Morgan ile olan ortaklığını nasıl etkileyebileceği hala belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu